تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۲:۱۳:۵۳
کد مطلب : 113567

گرد و غبار تا پایان هفته می‌ماند

مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع متناوب پدیده گرد و غبار در سطح استان تا پایان هفته جاری خبر داد

مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع متناوب پدیده گرد و غبار در سطح استان تا پایان هفته جاری خبر داد.

کوروش بهادری اظهار کرد: از روز گذشته پدیده قابل توجه در استان روند افزایش دما بوده است که در پی آن، دمای هوا از ۴۳ درجه به ۴۷ درجه سانتی‌گراد رسید و شهرهای آبادان، امیدیه و ماهشهر دمای ۴۷ درجه را تجربه کردند.

وی افزود: همچنین به دلیل گرادیان فشار روی کشور عراق و وزش بادهای قابل ملاحظه که پیامد آن برخاستن گرد و غبار در این کشور است، انتظار می‌رود بخشی از این گرد و غبار به صورت متناوب وارد استان خوزستان شود.

بهادری ادامه داد: بدین ترتیب به صورت متناوب تا اواخر هفته شاهد وقوع پدیده گرد و غبار در مناطق جنوبی و مرکزی استان خوزستان خواهیم بود و در همین راستا، امروز صبح میزان دید افقی در بستان به ۲ کیلومتر رسید.

وی گفت: همچنین به دلیل وزش بادهای شدید، شمال خلیج فارس مواج است و توصیه می‌شود که اقدامات پیشگیرانه و محدود شدن دریاروی شناورهای سبک در خلیج فارس حتما مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: در شبانه‌روز گذشته آبادان، امیدیه و ماهشهر با ۴۷ درجه و ایذه با ۲۲ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان گزارش شدند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین ۴۶ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

مرجع / ایسنا