تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۲:۵۶
کد مطلب : 28496
نتایج هجدهمین دوره مسابقات کشوری اذان، ابتهال و تواشیح در آبادان

گروه تواشیح باقرالعلوم آبادان اول شد / همت جهادی فرزندان آبادان و خرمشهر برای میزبانی آبرومند

هجدهمین دوره مسابقات کشوری اذان، ابتهال و تواشیح در بخش برادران با معرفی نفرات و گروه های برتر به کار خود پایان داد.

هجدهمین دوره مسابقات کشوری اذان، ابتهال و تواشیح با معرفی گروه ها و نفرات برتر هر رشته به کار خود پایان داد

در رشته تواشیح، گروه «باقرالعلوم(ع)» از آبادان مقام اول، گروه «طاها» از آذربایجان غربی مقام دوم، گروه «ثقلین» از یزد مقام سوم، گروه «مشکات» ازخوزستان مقام چهارم و گروه «بینات» از یزد مقام پنجم این دوره از مسابقات را به دست آوردند.

در رشته ابتهال، به ترتیب سعید پرویزی از تهران، مهدی فروغی از قم، مصطفی قاسمی از مازندران، نصرالله بریچی و سید نزار موسوی از خوزستان به عنوان نفرات اول تا پنجم شناخته شدند.

در رشته اذان نیز، به ترتیب هادی چارقلو از تهران، سیدمصطفی حسینی از قزوین، سیدحامد ابطحی از بوشهر، مهدی خطیب فر از البرز و محمد یزدی از خوزستان رتبه های اول تا پنجم را کسب کردند.

در این مسابقات بیش از ۵۱۰ فعال قرآنی به تفکیک ۴۰ گروه تواشیح، ۳۲ مؤذن و ۳۰ مبتهل در بخش آقایان، طی سه روز به رقابت با یکدیگر پرداختند.
گفتنی است آنچه در این بین جالب توجه می نمود ، همت جوانان آبادانی و خرمشهری برای برگزاری باشکوه این دوره از مسابقات بود.این درحالی است که برخی از سازمان ها و ادارات تا روزهای منتهی به آغاز مسابقات از همکاری برای میزبانی آبرومند از میهمانان کشوری ، دریغ کردند و اگر همت جهادی و جوشش انقلابی فرزندان این دیار نبود معلوم نبود سرنوشت مسابقات به کجا می انجامید.