تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۰:۲۴
کد مطلب : 48521

گروگانگیری ۶ میلیاردی یک تاجر آهن

مردان آدم‌ربا که با معرفی خود به‌عنوان مأمور دست به ربودن یک تاجر آهن در کرمانشاه زده بودند، وقتی پلیس را در یک قدمی خود دیدند، گروگانشان را رها کردند. اعضای این باند برای آزادی گروگانشان ۶میلیارد تومان می‌خواستند.

صبح یکی از روزهای هفته گذشته، وقتی یک تاجر آهن در کرمانشاه از خانه‌اش خارج شد تا به محل کارش برود، چند مرد سوار بر یک خودروی سواری، سد راهش شدند. مردان جوان خود را مأمور معرفی کردند و به زور تاجر آهن را سوار خودروشان کردند و با دزدیدن خودروی او متواری شدند. آنها ساعتی بعد خودروی تاجر آهن را در یکی از خیابان‌ها رها کردند و با انتقال گروگانشان به مخفیگاه خود، با خانواده وی تماس گرفتند و گفتند که اگر ۶میلیارد تومان دریافت نکنند، گروگانشان را خواهند کشت.

به‌دنبال این ماجرا خانواده مرد گروگان ماجرا را به پلیس خبر دادند و تیمی از کارآگاهان برای ردیابی آدم‌ربایان وارد عمل شدند. درحالی‌که آدم‌ربایان تمامی تماس‌هایشان را از طریق گوشی گروگان انجام می‌دادند اما کارآگاهان توانستند در بررسی‌های اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از آنها دست پیدا کنند.

چند ساعت بعد، زمانی که گروگانگیران حاضر شده بودند به خانواده گروگانشان تخفیف داده و مبلغ درخواستی‌شان را از ۶میلیارد تومان به ۲میلیارد تومان کاهش دهند، کارآگاهان توانستند اطلاعات مهمی درخصوص آنها به‌دست آورند. درحالی‌که چند ساعت از ماجرای این گروگانگیری گذشته بود، آدم‌ربایان متوجه شدند که پلیس در تعقیب آنهاست و از ترس دستگیری، گروگان خود را رها کردند.

به گفته سرهنگ مرزبانی، رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه، گروگانگیران طبق اظهارات تاجر آهن ۵یا ۶نفر هستند که پلیس سرنخ‌های خوبی از آنها به‌دست آورده و تحقیقات برای دستگیری این افراد ادامه دارد.

منبع: همشهری