تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۱:۲۱:۳۲
کد مطلب : 24617

گزارشی رسوا کننده از خط فقر در عربستان

یک تحقیق در عربستان نشان داد که حداقل درآمد ماهیانه لازم برای زندگی معمولی یک خانواده ۲۴۰۰ دلار است.

به گزارش عصر آبادان، یک تحقیق در عربستان نشان داد که حداقل درآمد ماهیانه لازم برای زندگی معمولی یک خانواده ۲۴۰۰ دلار است.
 براساس این تحقیق که مؤسسه “ملک خالد” در ریاض با حضور “مقرن بن عبدالعزیز” جانشین ولیعهد و نفر سوم هرم قدرت در عربستان منتشر شد، فقر در عربستان به طور مداوم در حال افزایش است و روز به روز بر دامنه این پدیده افزوده و مشکلات اجتماعی و امنیتی ناشی از آن وخیم تر می‌شود.
مسئولان این تحقیق اعلام کرده‌اند که این پژوهش در کلیه مناطق عربستان و با هدف بررسی نیازهای خانوارهای عربستانی و خلاصه نیازهای آنها انجام شده است.
براساس این پژوهش، یک خانواده پنج نفره، ۱۳۹۰ ریال عربستان برای هزینه مسکن، ۱۵۱۰ ریال برای هزینه مواد غذایی، ۱۳۰۷ ریال برای پوشاک، ۲۰۱ ریال برای هزینه درمان، ۲۴۸ ریال برای هزینه تحصیل فرزندان، ۶۶۳ ریال برای رفت و آمد، ۱۳۵۳ ریال برای خدمات اساسی و مبالغ دیگری برای نیازهای کودکان، نیازهای ثانویه و تفریح نیاز دارد که مجموع این مبالغ رقمی در حدود ۹ هزار ریال معادل ۲۴۰۰ ریال خواهد بود.
این پژوهش همچنین راهکارهایی را ارائه می‌نماید که از آن جمله می‌توان به ضرورت درنظر گرفتن خط فقر مرکب با هدف اطلاع از نیازهای اصلی خانوارها که نیازمند یارانه دولت است، اشاره کرد.
 پژوهش مذکور همچنین خواستار مرتبط کردن خط فقر با تورم و بازنگری در شرایط تعیین شده برای تحت پوشش قرار گرفتن افراد در بیمه تأمین اجتماعی شده است. در پژوهش این نهاد عربستانی، به نارضایتی بسیاری از شهروندان عربستانی از اندک بودن دستمزدها در مقایسه با کشورهای همسایه اشاره شده است.
منبع: العالم