تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۰:۲۱
کد مطلب : 86148
روزنامه خبر ورزشی

گزارش جنجالی از پشت پرده اتفاقات پرسپولیس

این یک گزارش جنجالی است که می‌تواند مسائل پشت پرده فوتبال ایران را عیان کند؛ گزارشی از اتفاقات پشت پرده پرسپولیس در ماه‌هایی که گذشت و باعث شد سر و صدای آن بعداً دربیاید.

به گزارش عصر آبادان  ، حتماً ماجرای استفاده برخی از بازیکنان پرسپولیس از ماده دارویی «ترامادول» را شنیده‌‌اید؛ ماجرایی که هنوز صحت و سقم آن مشخص نیست و البته کار به جاهای باریک کشیده شده است. پزشک سابق پرسپولیس در یک مصاحبه جنجالی، خبر از احتمال استفاده برخی از بازیکنان از ترامادول به زبان آورده بود و این موضوع را طوری مطرح کرد که سر و صدا کرد. سپس دو بازیکن پرسپولیس از این ‌فرد شکایت کردند و حمید درخشان سرمربی اخراجی سرخپوشان نیز علیه پزشک سابق این تیم مصاحبه کرد که منجر ‌به شکایت مهیار مرتضوی از درخشان شد. در برنامه ۹۰ دوشنبه شب گذشته، مصاحبه‌ای از محمود خوردبین سرپرست پرسپولیس روی آنتن رفت که او رسماً گفته بود: «مرتضوی به خاطر پول این حرف‌ها را زده و…»

تماس با خوردبین
شنیدیم ظهر دیروز خوردبین و مرتضوی تلفنی با هم صحبت کردند و خوردبین قول داد دیگر در این مورد حرفی نزند. موضوع فعلاً تمام شده و از این به بعد، کمتر در این مورد، حرف‌های آنچنانی از طرفین می‌شنوید اما چه شد که کار به اینجا کشید.شایعه حق‌السهم
این شایعه را نمی‌توان تأیید کرد اما یکی از دوستان نزدیک کادر فنی قبلی، به چند تن از نزدیکان این تیم گفته بود به شرطی حق ادامه فعالیت در پرسپولیس را دارید که حق‌السهم‌‌تان به کادر فنی را بدهید وگرنه سرمربی – وقت- می‌تواند خودش اعضای کادر پزشکی، خدمات، تدارکات و… را بیاورد و نیازی به شما ندارد. این شایعه، بار حقوقی دارد و بیش از این نمی‌توانیم در موردش صحبت کنیم. این اطلاعات را نیز یکی از نزدیکان تیم در اختیار ما قرار داد.

پولی برای تست نیست
ماه‌ها قبل، ماجرای احتمال مصرف ترامادول توسط برخی از بازیکنان شروع شده بود. این ماجرا را یکی از نزدیکان به پرسپولیس برای‌مان تعریف کرد: «یک روز، خودم شاهد بودم که پزشک تیم آمد و به حمید درخشان گفت من به برخی از رفتارهای بازیکنان پرسپولیس مشکوکم. آنها از من داروهای عجیبی می‌خواهند و در مورد عوارضش می‌پرسند که نمی‌توانم این موضوع را پنهان کنم. اگر ممکن است به مسئولان باشگاه بگویید یک بودجه کوچکی برای کادر پزشکی در نظر بگیرند تا بتوانیم با استفاده از آن، تست اعتیاد از بازیکنان بگیریم و تکلیف‌مان مشخص شود.» اما هرگز بودجه‌ای برای این کار اختصاص داده نشد تا پس از ماه‌ها، خبر این اتفاق به بیرون درز کند که برخی از بازیکنان، داروهای عجیبی مصرف می‌کنند شاید ترامادول هم یکی از این مواد باشد که البته تأکید می‌کنیم نمی‌توان استفاده از آن را ثابت کرد.

داستان جنجالی ماساژورها
هر باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران، نهایتاً ۳ ماساژور دارد. قبل از حضور حمید درخشان نیز، پرسپولیس تنها سه ماساژور به نام‌های بهروز، مسعود و علی داشت اما درخشان که آمد، با خودش فردی به نام فراز را وارد لیست ماساژورها کرد و ‌فرد دیگری به نام ایمان نیز به این لیست توسط حمیدرضا سیاسی اضافه شد. این اتفاقات، با خود حواشی زیادی به همراه داشت. گفتند برخی از این ماساژورها، اخبار داخل رختکن را به گوش «دیگران» می‌رسانند و هر حرفی بازیکنان در زمان ماساژ گرفتن به زبان بیاورند، به سرعت به گوش سایرین می‌رسد. حتی شایعه شده بود یکی از ماساژورها، از صحبت بازیکنان، فایل صوتی تهیه می‌کند تا حرف‌هایش را اثبات کند. این مسائل، باعث ترس و احتیاط بازیکنان شد و البته شک و تردیدها را در داخل تیم افزایش داد.

کنتاکی اسپایسی با نوشابه
این یکی واقعاً شاهکار است. در یکی از تعطیلات لیگ، هنگامی که پرسپولیسی‌ها در اوج تمرینات بدنسازی به سر می‌بردند و صبح و عصر، کار بدنی انجام می‌دادند، قرار شد در یک روز، همه بازیکنان برای صرف ناهار در مجموعه درفشی‌فر بمانند. آن روز، «یکی از اعضای کادر فنی» دست به جیب شد تا برای بازیکنان ناهار سفارش دهد اما برخلاف تصور، به جای غذای سنتی ایرانی مثل جوجه کباب یا کباب کوبیده، برای تیم کنتاکی اسپایسی سفارش داد! غذایی که برای فوتبالیست‌ها در دوران بدنسازی مثل سم است. در کنار این غذا، نوشابه نیز سرو شد که بدترین ماده غذایی برای یک بازیکن حرفه‌ای به شمار می‌رود. این مسائل، بازیکنان را به یکسری حاشیه‌سازی‌ها مشکوک کرده بود اما هیچ‌کس حق حرف زدن نداشت چون این امکان وجود داشت که نیمکت‌نشین شود.

پول داروها قطع شد
اما اقدام بعدی که واقعاً عجیب به نظر می‌رسید، قطع بودجه برای خرید دارو و ایزوی بازیکنان بود. این موضوع را همه بازیکنان و اعضای کادر فنی به یاد می‌آورند که پرسپولیس حدود دو هفته، دارو و ایزو نداشت. حتی چند بازیکن پرسپولیس از جمله محمد نوری، علیرضا نورمحمدی، حمیدرضا علی‌عسگری و… در این مورد مصاحبه‌های معروفی انجام دادند.

دور کردن پیشکسوتان
و در آخر، داستان دیگری که یکی از نزدیکان به باشگاه برای‌مان تعریف کرد: «گاهی، برخی از پیشکسوتان برای حضور در تمرینات پرسپولیس و اعلام حمایت از این تیم قصد هماهنگی با یک عضو کادر فنی را داشتند اما آن فرد، جوابگوی تلفن همراه خود نبود. با دیگران هم تماس می‌گرفتند، این‌ فرد می‌گفت امروز پرسپولیس تمرین ندارد. او با این کارها می‌خواست پیشکسوتان را از پرسپولیس دور کند تا مبادا جایگاهش به خطر بیفتد