تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۴:۴۴
کد مطلب : 43643

گزارش پرس‌تی‌وی از پسران و دختران پارکورکار +فیلم و عکس

ورزش و تفریح، بخشی از زندگی است و پارکور می‌رود تا یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین ورزش‌های ایران شود. پارکور ورزشی است که فرد با استفاده از آن می‌تواند در سریع‌ترین شکل ممکن، موانعی مانند ساختمان‌ها، پله‌ها و دیوارها را پشت سر بگذارد.

  به گزارش عصر آبادان، چندی پیش گزارشی با عنوان «دخترانی در تهران که می‌خواهند پسر باشند» در مشرق منتشر شد که در آن به تمرین دختران پارکورکار تهرانی در پارک‌ها پرداخته شده بود و در ضمن از مسئولین خواسته شده بود تا جایگاه ورزشی مناسبی را برای این افراد و تمرین‌هایشان فراهم کنند.

گزارش پرس تی‌وی از پسران و دختران پارکورکار + فیلم و تصاویر

اکنون شبکه انگلیسی زبان پرس‌تی‌وی در گزارشی که از تهران تهیه کرده است، سری به جایگاه تمرین پسران و دختران پارکورکار تهرانی زده و با آنان مصاحبه کرده است. در این گزارش آمده است که ورزش پارکور، روز به روز شیوع بیشتری در کشور پیدا می‌کند.

گزارش پرس تی‌وی از پسران و دختران پارکورکار + فیلم و تصاویر

این ورزشکاران پس از انجام تمرین در محیط امن باشگاه، و رسیدن به توانایی لازم برای انجام حرکات این ورزش، سپس پا به خیابان گذاشته و هدف اصلی خود که گذر از موانع است را به انجام می‌رسانند.

گزارش پرس تی‌وی از پسران و دختران پارکورکار + فیلم و تصاویر

نکته جالب توجه این جا است که دختران پارکورکار، برای رعایت شئونات خود و جامعه، تنها به محیط پارک‌‌ها اکتفا می‌کنند در حالی که پسران پارکورکار هیچ مانعی در سطح شهر را بر سر راه خود نمی‌بینند.

منبع: مشرق