تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۲:۲۰
کد مطلب : 24289

گستاخی مشاور خوزستانی هاشمی نسبت به امام خمینی(ره)/اتهام به جای تحریف سیاست جدید برای تخریب چهره امام(ره)

مشاور فرهنگی هاشمی رفسنجانی انگار فراموش کرده است که اتاق فرمانده سابق جنگ یعنی هاشمی چند قدم بیشتر از او فاصله ندارد و می تواند اگر شبهه ای نسبت به تدابیر جنگ دارد از رئیس خود بپرسد.

به گزارش عصر آبادان، رهیاب نیوز نوشت: غلامعلی رجایی مشاورفرهنگی هاشمی رفسنجانی که مدتی است در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول بکار است طی روزهای گذشته با انتشار گزارشی از سفرنوروزی خود به جنوب در فضای مجازی از خاطرات دوران جنگ گفته است و در میان این گفته ها با گستاخی تمام به نقد  مقامات نظام در جنگ پرداخته و در این میان امام خمینی(ره)را نیز مورد هدف قرار می دهد و می نویسد:

“الآن معلوم شده است اصرارمقامات محلی ومرکزی نظام ازجمله امام به اینکه مردم درشهرها در زیربمباران و آتش بی امان دشمن- که نیروهای مسلح هم دربرابرآنها کمتر یارای مقاومت داشتند -بمانند وشهرراحفظ کنند ،کاردرستی نبود. می شد درتدبیری منطقی تر وبا تصمیمی سنجیده تربا آغازتهاجم دشمن به خوزستان،دراولین حرکت، بلافاصله پیرمردها و زنان وخردسالان از شهرها وروستاها خارج می شدند. اگراینگونه می شد قطعا تلفات مردمی در روزهای اول جنگ آنقدرها نبود که دیدیم وبعضی از شهروندان جنوبی ما درنتیجه اتخاذ این سیاست اشتباه بیهوده قربانی نمی شدند. حفظ شهرهااز تهاجم دشمن، ازمردم عادی آموزش رزم ندیده کوچه وبازارکه اسلحه ای دراختیارنداشتند، ساخته نبود، کارنیروهای مسلح و درنهایت نیروهای جوان وانقلابی این مناطق بود.”

اولا:مشاور فرهنگی هاشمی رفسنجانی انگار فراموش کرده است که اتاق فرمانده سابق جنگ یعنی هاشمی چند قدم بیشتر از او فاصله ندارد و می تواند اگر شبهه ای نسبت به تدابیر جنگ دارد از رئیس خود بپرسد.

ثانیا:هیچ کس نمی تواند منکر اثرات شگرف مقاومت و پایداری مردم شهرهای مختلف خوزستان در مقابل بعثی ها شود که با ماندن در شهرها مانع از این شدند که آبادان،دزفول،سوسنگرد،شوش و…سقوط کنند و سنگری برای دفاع از وطن شدند تا حالا این مشاور گستاخ در هوای مطبوع دفتر مجمع تشخیص بنشیند و فیس بوک بازی کند و مسئولین نظام در دوران دفاع مقدس را اینگونه به باد اتهام بگیرد.

ثالثا:گویا آقای رجایی توجهی به این مساله ندارد که گفتن این موضوع که “بعضی از شهروندان جنوبی ما در نتیجه اتخاذ سیاست اشتباه قربانی شده اند” یک اتهام است که وی آن را نه تنها به امام(ره) بلکه به ریاست کنونی مجمع تشخیص نیز نسبت می دهد چرا که هاشمی نیز در دوران جنگ از همان مقامات مرکزی است که وی می گوید اصرار به ماندن مردم در زیر بمباران ها داشته اند.

رابعا:به نظر می رسد مساله تحریف اثار و اندیشه های امام(ره) کم کم جای خود را به تهمت می دهد و عده ای که شاید در کمترین جایگاه های تصمیم گیری و اطلاعاتی در نظام نبوده اند به جای صاحبنظران و پیشکسوتان ارائه نظر می کنند.

خامسا:انگار آقای مشاور فراموش کرده است که در مهاجرت یا عدم مردم در دوران جنگ هیچ اجباری برای ساکنین شهرهای مرزی نبوده است هرچنددرخواست هایی برای خروج زنان وکودکان هم وجود داشته است اما مردم مقاوم خوزستان برای حفظ خاک خود جان و مال و ناموس خود را به خطر انداختند.

سادسا:اگر بنا بود مردم شهرهای مورد تهاجم دشمن شهرها را بلافاصله تخلیه کنند شاید الان خوزستان یکی از استان های عراق بود چرا که آن روزها در فقدان یک نیروی مسلح قوی و اموزش دیده این مردم بودند که از پیر و جوان و زن و مرد در شهرها مقابل دشمن تا به دندان مسلح ایستادند و با خون خود اجازه تعرض به دشمن بعثی ندادند.

آنچه که روشن است تشکیل کمیته های متعدد جنگ زدگان در استان ها و آماده کردن شرایط برای حضور مردم شهرهای مرزی در استان های مختلف کشور بهترین گواه برای اراده نظام در آن مقطع برای خارج کردن کودکان و زن ها از معرکه جنگ بوده است اما بسیاری از مردم این استان همانندسهام خیام دختر ۱۳ساله خوزستانی ، بهنام محمدی و حسین فهمیده ماندن و جنگیدن برای این آب و خاک را انتخاب کردند.

 1. وحید می‌گه:

  سلام بهتره اقای مشاور تاریخ رو دوباره مرور کنه و از اقای هاشمی ودیگران سوال کنه/و برای نسل سومی ها شک وشبه نندازه/

 2. مرموز می‌گه:

  سلام به بروبچه های عصر آبادان وسردبیر محترم.
  اقای رجای اولین اهانت کننده به مقام شامخ بنیان گذار جمهوری اسلامی نیست .اسلاف گذشته او که اکنون سر در ابشخور اجنبی دارند قبلا در کسوت اوبودند.امثال گنجی وغیر گنجی کم نبودند .ایشان دارد آلارم می دهد که لباس سبزی که در گذشته به تن داشته به اشتباه در آنکسوت قرار گرفته بود .واگر مشاوره فرهنگی را ایشان با این زمینه فکری بخواهد بدهد خدا به داد مشاوره گیرنده برسد .امیدوارم آقای هاشمی همانگونه که جریان فتنه را محکوم کرد ومحکم در برابر آنها استاد تاجای که نه فقط از خود مایه گذاشت بلکه دختران وپسرانش را به میدان فرستادودل رهبر وملت را شاد نمود!!!اینبار هم با برخورد با مشاور محترم آن حرکت زیبا را تکرار کند.

 3. اشنا می‌گه:

  اینها افرادی بیسواد هستن
  عقده ای شده اند
  دوست دارن اسمشون یه جوری سرزبونها بیفته.
  یادتون که نرفته وزیر دفاع دولت اطلاحات درباره بنی صدر خائن چی گفت؟
  ضمنا خداوند افراد را به دست خودشون رو سیاه میکند
  این….در حدی نیست که بخواددرباره حضرت امام ره حرف بزنه