تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۱:۲۸:۰۴
کد مطلب : 86818

گل زیبا و به یاد ماندنی تاریخ بارسلونا+عکس

گل دوم مسی به بایرن، از حیث اهمیت بازی و نیز زیبایی، وارد تالار افتخارات باشگاه بارسلونا شد و آن را باید یکی از ۱۰ گل برتر و مهم تاریخ بارسلونا بدانیم.

به نقل از مارکا، نگاهی داریم به ۱۰ گل زیبا و تاریخی باشگاه بارسلونا به ترتیب زمان:۱ – گل یوهان کرایف به اتلتیکو مادرید در فصل ۷۳-۷۴ روی پاس کارلس رکساچ

۲- گل مارادونا به رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو در سال ۱۹۸۳٫ او ابتدا آگوستین، دروازه بان رئال را دریبل زد و سپس با جا گذاشتن خوان خوزه، توپ را وارد دروازه کرد. این گل، تشویق رئالی ها را در پی داشت.
۳- گل با ضربه سر بسیار مهم “باکه رو” به کایزرسلاترن در جام باشگاه های اروپای سال ۱۹۹۲٫ آلمان ها بازی رفت را ۲-۰ باخته بودند. در بازی برگشت، کایزرسلاترن تا دقیقه ۹۰، ۳-۰ از بارسا پیش بود که باکه رو با ضربه سری تماشایی در دقیقه ۹۰، حکم صعود بارسا را امضا کرد. بدون این گل، اولین قهرمانی بارسا در جام باشگاه های اروپا حاصل نمی شد.
۴- گل رونالدو کومان، در وقت های اضافه فینال جام باشگاه های اروپای سال ۱۹۹۲ به سامپدوریا که سند اولین قهرمانی بارسا را امضا کرد. این گل بیش از هر گل دیگر بارسلونا از تلویزیون پخش شده است.

۵- گل زیبای روماریو به رئال در سال ۱۹۹۴، در برتری تاریخی ۵-۰ بارسا بر مادریدی ها. او با دریبلی خارق العاده، آلکورتا را جا گذاشت و دروازه پاکو بویو را گشود.

۶- گل استثنایی رونالدوی ۱۹ ساله در سال ۱۹۹۶ به کامپوستلا. او از میانه زمین همه را جا گذاشت و پس از ۱۴ ضربه به توپ، آن را وارد دروازه حریف کرد. بابی رابسون مربی فقید بارسلونا، پس از این گل، از خود بیخود شده بود.
۷- گل قیچی برگردان ریوالدو در ثانیه های پایانی دیدار بارسلونا و والنسیا در سال ۲۰۰۲ که ضامن راهیابی بارسلونا به لیگ قهرمانان فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۳ شد. بارسا تا ثانیه های پایانی، ۲-۲ مقابل والنسیا متوقف شده بود.
۸- گل مارادونایی مسی به ختافه در کوپا دل ری سال ۲۰۰۷، او ۴۰ متر دوید و دقیقا به مانند گل دوم مارادونا به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶، دروازه ختافه را گشود.
۹- گل تساوی اینیستا به چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۹ که باعث صعود بارسلونا به فینال شد. بارسا در فینال، ۲-۰ یونایتد را برد و برای سومین بار قهرمان اروپا شد. چلسی تا ثانیه های پایانی با گل اسین از بارسا پیش بود.
۱۰ – گل دوم مسی به بایرن مونیخ در نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۵٫ مسی با جا گذاشتن بواتنگ، با یک ضربه چیپ، دروازه نویر را برای بار دوم گشود.
منبع: ورزش سه