تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۶:۱۱
کد مطلب : 67925
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران:

یادمان شهدای ذوالفقاری در آبادان ساخته شود

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: یادمان شهدای ذوالفقاری برای زنده نگه داشتن این حماسه در آبادان ساخته شود.

به گزارش عصر آبادان ؛ چهارمین یادواره شهدای مناطق سده و جمشید آباد شامگاه جمعه و با حضور جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استاندار خوزستان در سینما نفت آبادان برگزار شد.

سردار اسماعیل تنگسیری در این یادواره اظهار داشت: امروز مقاومتی که آبادان در جنگ تحمیلی نشان داد افتخار بزرگی برای این شهر است و خاطرات این مقاومت و حماسه‌ها نسل به نسل و سینه به سینه منتقل خواهد شد و یادش زنده می‌ماند.

وی با بیان اینکه شهدا زنده هستند، گفت: خداوند متعال دو بار در قرآن به این مسئله اشاره مستقیم کرده و در واقع امشب شهدا از شما دعوت کرده‌اند و این گردهمایی پاسخی به دعوت شهدا است و هنگام ورود باید به شهدا سلام کنید.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: مسلما شهدا نیز این سلام را پاسخ خواهند گفت و اما قدرت حواس ما قادر به شنیدن این پاسخ نیست و جواب بزرگتری را نیز روز قیامت می‌بینیم.

سردار تنگسیری وجود یک یادمان در منطقه ذوالفقاری آبادان را جهت زنده نگه داشتن این حماسه ضروری دانست و گفت: متاسفانه در این زمینه اطلاعات مکتوبی وجود ندارد و هر چه هست سینه به سینه منتقل شده و باید چنین موضوعاتی ثبت شوند.

وی با بیان اینکه رژیم بعث ظلم بزرگی به آبادان کرد و هر عملیاتی که انجام می‌داد قسمتی از آبادان را بمباران می‌کرد، ابراز داشت: این شهر بسیار مظلوم واقع شد و مقاومت بسیار شگفت انگیزی از خود نشان داد و این بیان اغراق نیست و حقیقتی بود که همه شاهد آن بودند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران اظهار کرد: امروز ما وارثان شهدا هستیم و روز قیامت از ما می‌پرسند که با این ارث چه کردید و چقدر توانستید در حفظ آن کوشا باشید، از همین رو باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه یکی از پیام‌های شهدا این بود که امام و ولایت فقیه را تنها نگذارید، عنوان کرد: اگر با هم باشیم هیچ کس نمی‌تواند به ما صدمه‌ای وارد کند و رمز پایداری و پیروزی وحدت است.

وی تصریح کرد: حفظ راه شهدا سبب می‌شود در روز قیامت شرمنده آن‌ها نباشیم چرا که اگر شهدا نبودند امروز رژیم بعث بر ما حاکم بود.

مرجع / تسنیم