تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۰۰:۱۹:۵۵
کد مطلب : 70186
با افزایش قیمت نان

یارانه هر ایرانی چند سنگک در روز است؟ / مسئولین دولت: روند تورم ، کاهشی است ؛سبد معیشتی مردم: روند، افزایشی است

از یارانه ماهانه ۴۵۵۰۰ تومانی هر ایرانی مبلغ ۸۰۰۰ تومان آن یارانه خرید نان است که به این ترتیب هر ایرانی ماهانه به اندازه خرید شش عدد نان سنگک یارانه خرید نان دریافت می کند؛ که برابر با ۰٫۲ سنگک در روز است.

رییس اتحادیه نان سنگک طی گفتگوی با ایلنا قیمت سنگک آزدپزی را دانه ای ۱۳۰۰ تومان عنوان کرد و گفت امیدواریم به زودی همه سنگکی های تهران آزادپز شوند.

به گزارش عصر آبادان از یارانه ماهانه ۴۵۵۰۰ تومانی هر ایرانی مبلغ ۸۰۰۰ تومان آن یارانه خرید نان است که به این ترتیب هر ایرانی ماهانه به اندازه خرید شش عدد نان سنگک یارانه خرید نان دریافت می کند.؛ که برابر با ۰٫۲ سنگک در روز است.

گفتنی است تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید به شدت با افزایش یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه به دلیل اثر آن بر افزایش تورم مخالفند و معتقدند این یارانه باید به انحا دیگر و هدفمندتر میان مردم توزیع گردد.

یکی از بخشهای فازدوم هدفمندی یارانه ها گران شدن قیمت نان و آزادپز نشدن نانوایی ها بود که به اسم گرانی ۳۰ درصدی نان اجرا شده و البته در عمل درصد های بالاتری را شامل شده بود.

علیرغم ارائه آمارهای منظم ماهیانه از سوی مسئولین دولت مبنی بر تداوم روند کاهشی تورم، روند افزایش تورم در سبد معیشتی خانوار همچنان ادامه دارد.