تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۴:۵۷
کد مطلب : 62736
حاشیه نویسی از مراسم استقبال ازپیکر سردارشهیدتقوی:

یزله و شعارهای الموت لداعش جوانان روستای ابودبس/سردارخادم سیدالشهدا:شهید تقوی شهید بصیرت بود/تجمع چندین هزار نفری عشایرعرب اهواز دراستقبال ازپیکرشهید

پیکر مطهر سردارشهید تقوی که امروز در تهران تشییع شد عصرامروز با استقبال مردمی وارد فرودگاه اهواز شد تا صبح فردا پس از مراسم سالروز حماسه ۹دی در اهواز تشییع شود.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز،پیکر مطهر سردارشهید تقوی که امروز در تهران تشییع شد عصرامروز با استقبال مردمی وارد فرودگاه اهواز شد تا صبح فردا پس از مراسم سالروز حماسه ۹دی در اهواز تشییع شود.

حاشیه نویسی رهیاب را از ورود پیکر سردارشهید تقوی به اهواز را در زیر می خوانید:

*مردم اهواز از ساعت ۴بعدازظهر در فرودگاه منتظر ورود پیکر این شهید مدافع حرم بودند سایر مسئولین نیز ساعت ۱۷جهت استقبال به فرودگاه آمدند،سرداردانش پژوه،سردارمعین پور و موسوی نماینده اهواز جمله مسئلین حاضر در مراسم استقبال بودند.

*راس ساعت۱۷:۱۵هواپیمای حامل پیکر این شهید خوزستانی در فرودگاه اهواز نشست که پس از استقبال مسئولین و مردم با آمبولانس به منزل این شهیددر اسلام آباد منتقل شد.

*همجنین سردار دانش پژوه فرمانده قرارگاه کربلادر مراسم استقبال از این شهید در جمع مردم گفت:نماز اول وقت،دائم الروزه بودن و تقید به مسائل شرعی از خصوصیات شهید بود،وی گفت:سردار تقوی شهید ۹دی و بصیرت است و اگر امثال این شهید جان خود را سپر نمی کردند الان باید با دشمن در مرز شلمچه می جنگیدیم.

*پس از انتقال پیکر شهید به منزل در اسلام آباد آن را به مسجد محله برده و مردم منطقه در این مسجد به عزاداری پرداختند اهالی منطقه استقبال بسیار زیادی از پیکر این شهید والا مقام داشتند.

*پس از اصرار مردم روستای محل تولد شهید برای خداحافظی با شهید در روستا با موافقت خانواده وی پیکر سردار تقوی به روستای ابودبس واقع در شهر کارون منتقل شد.

*پس از اطلاع مردم روستا از حضور پیکر شهید جمعیت فراوانی از شیوخ و طوایف عرب منطقه به استقبال پیکر وی آمده و با هروله و ذکر یا حسین از این شهید مدافع حرم استقبال کردند.

*عشایر عرب فوج فوج با پرچم های طایفه به جمع مستقبلین اضافه می شوند و شعارهای لبیک یا حسین و هیهات من ذله سر می دهند.

*مراسم استقبال از شهید در روستای ابودبس در زینبیه ای که توسط این شهید برای روستا ساخته شده بود انجام شدمردم روستا با شعارهای الموت لامریکا تجمع و به عزاداری پرداختند.

*زنان روستا نیز که نظاره گر مراسم استقبال هستند با اشک و ناله و بر سرزدن با خیل جمعیت همراه شدند.

*جوان های روستا نیز با شعر الموت لداعش به یزله و عزاداری بر پیکر شهید مشغول هستند.

*پس از عزدارای مردم امام جمعه شهرستان کارون به سخنرانی به زبان عربی برای حاضرین پرداخت.

*مسجد محل استقبال از شهید در روستا مملو از جمعیت شده به نحوی که بسیاری از مردم در خیابان های اطراف حضور دارند.

*پیوندعمیقی بین شهید و مردم روستا برقرار بوده به نحوی که بسیاری از مردم در حال  ریختن اشک و عزاداری برای این شهید والامقام هستند.

*پس از پایان مراسم در روستای ابودبس پیکر شهید تقوی به اهواز منتقل شد