تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۲:۰۹
کد مطلب : 78357

یک انتصاب در وزارت بهداشت +عکس

با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، باقر لاریجانی به عنوان معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت منصوب شد.

یک انتصاب در وزارت بهداشت

با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، باقر لاریجانی به عنوان معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت منصوب شد.

به گزارش  وزارت بهداشت، متن حکم حسن هاشمی خطاب به باقر لاریجانی به این شرح است:

جناب آقای دکتر باقر لاریجانی

استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

با سلام؛

تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآمد و جامعه‌نگر رویکردی راهبردی در جهت حفظ و ارتقاء سلامت جامعه و توسعه پایدار آن است. نظر به تعهد، تخصص و تجربیات ارزشمند جناب­ عالی در حوزه‌های مختلف نظام سلامت، به موجب این حکم به عنوان معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت منصوب می‌ شوید تا با استفاده از ظرفیت­های موجود در دانشگاه‌های علوم پزشکی، اعضاء محترم هیأت علمی، انجمن­های علمی و تخصصی، قطب­های علمی و کلیه مدیران ستادی، با اختیارات کامل در راستای تحول بنیادین در حوزه آموزش پزشکی کشور از مجرای امور زیر بکوشید:

تلاش در جهت تحقق چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ از مجرای توجه به اسناد بالادستی اعم از سیاست­های کلان نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، نقشه جامع علمی کشور، نقشه جامع علمی سلامت و …
تلاش جهت تأمین منابع انسانی بخش سلامت با تأکید بر عدالت آموزشی مبتنی بر سند آمایش سرزمینی، تقویت نظام­های سنجش و ارزشیابی آموزش پزشکی، سامان­دهی بورس­ها و فرصت­های مطالعاتی ایجاد همسویی و یکپارچگی در نظام آموزش پزشکی کشور از مجرای هماهنگ‌سازی کلیه شوراها و دبیرخانه‌های فعال در این امر
تلاش جهت ایجاد تحول بنیادین در عرصه آموزش پزشکی و ورود به عرصه‌های منطقه‌ای و جهانی با بهره‌گیری از همه ظرفیت­های موجود در بخش دولتی و غیر دولتی
تلاش جهت تحقق مرجعیت علمی کشور در عرصه پزشکی با اولویت فناوری­های نوین و دانش بومی در این عرصه و گسترش تحصیلات تکمیلی تلاش جهت تقویت بدنه هیأت علمی دانشگاه­ها و تکریم جایگاه و شأن متخصصان حوزه سلامت کشور کلیه مدیران و دست‌اندرکاران امر آموزش در حوزه‌های ستادی و دانشگاه­های علوم پزشکی با هماهنگی کامل، جناب­عالی را در راستای تحقق این امور یاری خواهند نمود. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در جهت خدمت و ارتقا سلامت ملت شریف ایران موفق باشید.

دکتر سیدحسن هاشمی

وزیــر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

باقر لاریجانی، همزمان، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور پزشکی است. وی همچنین در دولت دهم و در زمان وزارت مرضیه وحید دستجردی، قائم مقام وزیر بهداشت، رئیس شورای سیاستگذاری این وزارتخانه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بود.

باقر لاریجانی، جانشین، امیر محسن ضیایی می شود که چندی پیش با حکم رئیس جمهوری به سمت ریاست جمعیت هلال احمر منصوب شد.