تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۷:۱۸
کد مطلب : 53912
این همه دوربین برای چیست؟

یک انتقاد در تجمع هواداران پاشایی +تصاویر

تجمع هواداران مرتضی پاشایی مقابل بیمارستان محل درگذشت او، با یک اتفاق تکراری در رویدادهای اینچنینی همراه بود.

عصر آبادان ، تجمع هواداران مرتضی پاشایی مقابل بیمارستان محل درگذشت او، با یک اتفاق تکراری همراه بود.

به گزارش گروه فرهنگی صراط، بسیاری از تجمع کنندگان در مقابل بیمارستان، گوشی های موبایل خود را برای گرفتن عکس و فیلم از اتفاق مربوطه آماده کرده بودند و گاه این تعدد گوشی ها به اندازه ای بود که اصل ماجرا در این میان به حاشیه می رفت.

البته تب ثبت وقایع و رویدادهای پرمخاطب توسط مردم به وسیله گوشی های موبایل و دوربین های دستی، ماجرایی است جهانی که در سال های اخیر با ابداع، تولید و فراگیری دوربین های مذکور شیوع یافته و اختصاصی به ایران ندارد اما گاه به نظر می رسد چنان در این موضوع اغراق می شود که اصل و حاشیه، کاملا با یکدیگر جابجا می شوند.

در صحنه های ثبت شده از تجمع هواداران خواننده فقید پاپ، در بسیاری از مواقع، به جز عبور چند هنرمند از میان جمعیت که برای ملاقات با مرتضی پاشایی راهی بیمارستان می شدند، اتفاق خاص دیگری رخ نمی داد، اما همین موضوع نیز درصد زیادی از حاضران را ترغیب می کرد تا فارغ از اصل ماجرای دلیل تجمع، گوشی به دست به ثبت فیلم و عکس بپردازند.

پر واضح است که ثبت فیلم و عکس برای لحظاتی به شکل متعارف مد نظر این نوشتار نیست اما اینکه غالب لحظات چنین رویدادی به عکسبرداری و فیلمبرداری اختصاص یابد، تصویر کلی آن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

این موضوع در یکی دو سال اخیر به رویه ای ثابت تبدیل شده و در بسیاری از رویدادهای مربوط به هنرمندان و ورزشکاران محبوب در کشور، چنین داستانی تکرار می شود.

یک انتقاد در تجمع هواداران پاشایی +تصاویر


 منبع: صراط