تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۶:۵۵
کد مطلب : 54468

یک دوشغله رئیس فدراسیون تیراندازی شد

مهدی هاشمی پس از ۳ مرحله رأی گیری به عنوان ریاست فدراسیون تیراندازی رسید.

 مجمع تاریخی انتخابات رئیس فدراسیون تیراندازی به ریاست غلامرضا شعبانی بهار، معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این مجمع مرضیه اکبرآبادی، مهین فرهادی زاده، فریدون رئیسی، مصطفی پورحسین، بهزاد ملکی، محمد رفیع رفیعی‌نیا، میر فرامرز حسینی خانشان، علی دادگر، سید محمد کیمیاگر، اسدالله حیدری، علی برق پیما، امیر مرادی، نواب نوری، سید مهدی هاشمی، احمد اسدزاده، عبدالمهدی نصیرزاده و مریم وطن دوست، کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون تیراندازی بودند که پیش از رأی‌گیری، مرضیه اکبرآبادی، مریم وطن دوست، محمد رفیع رفیعی‌نیا، سید محمد کیمیاگر، اسدالله حیدری و میر فرامرز حسینی خانشان از حضور در انتخابات انصراف داده بودند.

در ابتدا و از ۴۰ رای ماخوذه مهدی هاشمی ۱۹ رای و علی دادگر ۱۵ رای آوردند و انتخابات به دور دوم کشیده شد. در دور دوم نیز هر دوی این افراد ۲۰ رای آوردند تا کار به دور سوم کشیده شود. این تصمیم پس از کسب تکلیف از نصرالله سجادی معاون قهرمانی وزارت ورزش گرفته شد.

سرانجام در دور سوم مهدی هاشمی با به دست آوردن ۲۱ رأی به عنوان رئیس فدراسیون تیراندازی انتخاب شد و دادگر ۱۹ رای آورد.

هاشمی در حالی برای یک دوره دیگر رئیس فدراسیون تیر اندازی شد که طبق قانون دو شغله محسوب شده و نمی توانست در این انتخابات شرکت کند. نماینده سازمان بازرسی کل کشور هم که پیش از این اعلام کرده بود اگر هاشمی شرکت کند در این مجمع حضور نخواهد یافت، در مجمع انتخاباتی این فدراسیون شرکت نکرد.

بر اساس نامه سازمان بازرسی کل کشور در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر به عنوان دوشغله‌ها، ممنوع اعلام شد و این رویه در انتخابات فدراسیون های کشتی، تکواندو و قایقرانی هم اجرا شد اما امروز در انتخابات تیراندازی شاهد یک تخلف از سوی وزارت ورزش بودیم که قطعا در روزهای آینده سر و صدا به پا خواهد کرد.

منبع: مشرق

نظرات بسته شده است.