تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , دی, ۱۳۹۳ | ۰۸:۴۸:۱۶
کد مطلب : 66609
جوایز برگزیدگان جشنواره پایتخت پنجره‌ها وصول نشد

یک نمره منفی دیگر در کارنامه حوزه هنری آبادان

برخی برگزیدگان ششمین جشنواره منطقه‌ای پایتخت پنجره‌ها در تماس با خبرگزاری فارس از عدم وصول جوایز خود خبر دادند.

 

به گزارش  عصر  آبادان، طی روز گذشته و امروز، برخی از برگزیدگان ششمین جشنواره منطقه‌ای پایتخت پنجره‌ها در مراجعه و یا تماس با خبرگزاری فارس خوزستان عنوان داشتند که حواله‌هایی که به همراه لوح یادبود جشنواره به آنها اهدا شده بود، در مراجعه به حوزه هنری آبادان وصول نشد.

*عدم پرداخت مبلغ جوایز به دلیل عدم تخصیص بودجه

رئیس حوزه هنری آبادان در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان اظهار کرد: به دلیل عدم تخصیص بودجه و نبود اعتبار کافی، مبالغ جوایز برگزیدگان تا اطلاع ثانوی پرداخت نخواهد شد.

ناصر روستایی افزود: در سال‌های گذشته به مرور بودجه این جشنواره کسر شد و امسال نیز بودجه‌ای برای این جشنواره تخصیص داده نشده است، چراکه برای برگزاری این جشنواره کار زیر بنایی صورت نگرفته و ما نیز در تأمین منابع مالی آن موفق نبوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: این بدیهی است که در اغلب جشنواره‌ها حواله‌هایی به برندگان اهدا می‌شود تا برای دریافت جایزه خود به دبیرخانه جشنواره مراجعه کنند و شرکت‌کنندگان این جشنواره نیز از این قاعده مستثنی نبوده و این اطمینان به آنان داده می‌شود که در اولین فرصت و پس از وصول اعتبار جوایز آنان پرداخت خواهد شد.

*برگزاری جشنواره با ۳ ماه تاخیر

به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین جشنواره منطقه‌ای پایتخت پنجره‌ها، با سه ماه تأخیر در آبادان برگزار شد. این در حالی است که در سال‌های گذشته برنامه در موعد مقرر و با شکوه خاصی برگزار می‌شد و مشخصاً برنامه‌ریزی‌های این جشنواره نیز به خوبی انجام می‌پذیرفت.

از زمان تغیر چارت مدیریت و پرسنل حوزه هنری آبادان، این نهاد دچار ناهماهنگی‌هایی با اهالی هنر و فرهنگ آبادان شد که در نتیجه بسیاری از اهالی هنر آبادان از خانه هنر این شهرستان منفک گردیده یا مسئولیت‌ها و جایگاه خود را در این نهاد رها کردند.

حوزه هنری آبادان در سال‌های اخیر دچار ضعف سازمانی شده و از برگزاری ساده‌ترین برنامه‌های هنری سر باز زده و ناتوان مانده است.

گفتنی است، اختتامیه ششمین جشنواره پایتخت پنجره‌ها، اواخر هفته گذشته با حضور حدود تنها ۵۰ تن از اهالی فرهنگ و هنر خوزستان در تالار مهر آبادان برگزار شد که عدم حضور مسئولان این شهرستان در این مراسم نیز کاملاً به چشم می‌آمد.

*حامیان جشنواره…

همچنین جوایز برندگان این جشنواره در حالی وصول نشده که نهادهایی چون سازمان منطقه آزاد اروند و حوزه هنری که خود دارای ردیف بودجه مختص به خود است، از حامیان این برنامه بوده‌اند.

خبرگزاری فارس استان خوزستان به عنوان رسانه حامی هنر و فرهنگ در نظر دارد تا در روزهای آینده از اتفاقات و عملکرد یک سال اخیر حوزه هنری در آبادان گزارش و یادداشت‌هایی را منتشر کرده و در همین راستا، این حق را برای مسئولان حوزه هنری استان خوزستان و شهرستان آبادان قائل است تا در مقام پاسخگویی و توضیح برآیند و همچنین اهالی فرهنگ و هنر شهرستان آبادان را دعوت به بیان شرح ماوقع و عملکرد این حوزه در یک سال گذشته و ایراد نظرات، دیدگاه‌ها و انتقادهای خود کرده تا پس از احراز در اختیار این رسانه قرار دهند.

منبع: فارس