تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۱:۰۵
کد مطلب : 100023
در فاصله سه روز ؛

دو واحد مسکونی در آبادان طعمه حریق شد / وقتی شهرداری فرهنگ ایمنی را جدی نمی گیرد+تصاویر

عصر آبادان: امروز جمعه دومین ساختمان مسکونی طی سه روز گذشته دچار حریق شد.

به گزارش عصر آبادان ؛ در حالی که تنها سه روز از حادثه انفجار ویران کننده گاز در خیابان چهارم احمد آباد شهر آبادان گذشته بود ، یک واحد مسکونی دیگر نیز این بار در منطقه امیر آباد ، در میان شعله های آتش سوخت.

harigh-abadan-asr3

در حادثه سه روز پیش که خوشبختانه به دلیل عدم حضور ساکنین تلفات جانی در بر نداشت، بدون اغراق هیچ چیز از بنای مسکونی باقی نماند و در یک لحظه تمامی ساختمان فرو ریخت و حتی به وسایل نقلیه در حال تردد ، خسارات زیان باری وارد شد.

امروز حوالی ظهر نیز ، یک آتش سوزی دیگر در ساختمان پردیس منطقه امیر آباد رخ داد و شعله های آتش از درون  این ساختمان تازه تاسیس به شکل خطرناکی زبانه گرفت.

هنوز از جزئیات این حادثه و میزان تلفات آن خبری در دست نیست اما آنچه باید به آن اشاره کرد ، بالارفتن تعداد حوادث از این دست در شهر آبادان است که توجه جدی مسئولان امر را می طلبد.

در این بین وظیفه شهرداری آبادان مهمتر از سایرین است. سازمان آتش نشانی برای کاهش آمار حریق و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این حوادث و تبعات و تلفات ناشی از آن ، باید برنامه ریزی مدون و دقیقی داشته باشد و سایر سازمان ها ، شرکت ها و ادارات مرتبط با این موضوع را برای پیشگیری از سوانح سوختگی تشویق کند.

شهروندان حق دارند از فرهنگ ایمنی برخوردار باشند و آموزش های لازم در این زمینه را دریافت کنند. آموزش هایی که متاسفانه توسط شهرداری و سازمان آتش نشانی و ادارات ایمنی شرکت های گاز، برق و نفت مغفول مانده اند.

به علاوه این ، تجهیز منازل مسکونی به وسایل ایمنی از دیگر موضوعات قابل توجه در امر پیشگیری و مقابله به موقع با سوانح است که باز هم جدی گرفته نمی شود.

گفتنی است سال گذشته ساختمان مسکونی-تجاری کادوس ۴ در عین ناباوری دچار حریق شد که در آن حادثه نیز اشکالات عمده ای از سوی شهرداری برای پیشگیری و مقابله زودهنگام با آن مشاهده شد.

به نظر می رسید حادثه کادوس ، درس عبرتی برای شهردار آبادان باشد تا به ساماندهی امور بپردازد و در زمینه پیشگیری اقدامات اساسی بردارد اما انگار جناب شیرازی و مجموعه تحت مدیریت شان ضرورتی در این باره احساس نکرده اند و آموزش های عمومی و توسعه فرهنگ ایمنی در میان شهروندان را جدی نگرفته اند.

harigh-abadan-asr6 harigh-abadan-asr5 harigh-abadan-asr1

harigh-abadan-asr9 harigh-abadan-asr2  harigh-abadan-asr4

 

harigh-abadan-asr7

harigh-abadan-asr8

 1. صداقت می‌گه:

  این عبارت یعنی چی؟! (ساختمان مسکونی-تجاری کادوس ۴ در عین ناباوری دچار حریق شد) مگر برای سوختن باید باور داشت؟!
  جایی دیگر نوشته اید: (امروز حوالی ظهر نیز ، یک آتش سوزی دیگر در ساختمان پردیس منطقه امیر آباد رخ داد…) برای گزارش نوشتن باید به جزییات دقت کنی نه هر چه دل تنگن می خواهد بنویسی! این آتش سوزی صبح زود رخ داد و نه حوالی ظهر!!!!!
  بهرحال از متن نوشته کاملا مشخص است که سیاسی کاری و اتهام زنی قصد اصلی مطلب بوده. حالا چه هدفی را دنبال می کرده ای معلوم نیست!
  عدم رعایت ایمنی (اتصال برق و یا انفجار گاز و…) توسط شهروندان چه ربطی به شهرداری و آتش نشانی دارد؟!
  گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری

 2. جلیل حصراوی می‌گه:

  هر زمانی که حادثه ای که پیش می آید مردم به بی فرهنگی آتش و سوزی برای یاد گیری متهم می‌کنند آقایان بیایید ببینید علت آتش گرفتن ساختمان کارشناسی بشود بعد احضار نظر کنید و نتیجه این آتش سوزی به مردم آبادانی ها اعلام شود و برای تکرار نشدن آن برای دیگران پیشگیری اقدام شود انشاالله خداوند به خانواده این مجتمع مسکونی صبر عنایت فرماید به فکر مناطق دیگر باشید مثل تانکی ابوالحسن ذوالفقاری و امیری خیابان لین یک که ساختمان های متراکم و جمعیت زیاد شهری می باشید.جلیل حصراوی