تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۴:۴۸
کد مطلب : 88739

یک گزینه ریاست جمهوری آمریکا لو رفت

جب بوش فرماندار سابق جمهوری خواه کالیفرنیا به طور ناخواسته و زمانی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، نامزدی اش را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد.

 مهر به نقل از رویترز خبر داد، جب بوش زمانی که در نوادا با خبرنگاران سخن می گفت، اظهار داشت می دانم که یکی از نامزدها هستم اما بلافاصله پس از این سخنان، افزود که هنوز ذهن خودم را برای این کار آماده نکرده ام.

وی گفت: من برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نامزد می شود و تمرکز من در خصوص چگونگی این مساله است؛ اگر من نامزد شوم، درباره چگونگی ایجاد رشد اقتصادی پایدار برنامه ریزی خواهم کرد.

جب بوش فرزند کوچک جرج بوش پدر (۱۹۸۸-۱۹۹۲) و برادر جرج دابلیو. بوش پسر (۲۰۰۰-۲۰۰۸) است که هر دو در مجموع ۱۲ سال رییس جمهور آمریکا بودند. وی پیشتر به خبرنگاران گفته بود: من به طور رسمی نامزد انتخابات نیستم. وی گفت در حال سفر به نقاط مختلف کشور به ویژه در طول سه ماه گذشته است تا ذهن خود را مرتب کرده و ببیند که تا چه اندازه مورد حمایت است.

بیشتر گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که جب بوش نامزد اصلی جمهوریخواهان در برابر هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا از حزب دموکرات خواهد بود.