تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۵:۳۸
کد مطلب : 114004
آمریکایی‌ها خریدار خودروهای آسیایی

۱۳ خودرو پرفروش آمریکا چیست؟ +تصاویر

نیمی از سال میلادی ۲۰۱۶ سپری شده است و تا کنون خودروهای زیادی در نمایشگاه‌ها و بنگاه‌های خودرو معامله شده‌اند. اما این سوال هنوز مطرح است که سال جاری می‌تواند رکوردار فروش خودرو در آمریکا باشد و رونق سابق بازار خودرو را بازگرداند یا باید منتظر زمان بیشتری برای این رونق باشیم.

به نقل از عصر ایران، هرچند که شرکت هایی مانند هوندا برخی از سایت های تولیدی خود را در آمریکا احداث کرده و به تولید و فروش خودروهایی مانند هوندا آکورد می پردازند ولی مالکیت این برندها مربوط به ژاپنی ها است و می توان آنها را خودروهایی آسیایی نام نهاد.
تویوتا کمری، ۱۶۷ هزار و۱۹۹ دستگاه

به گزارش “موتورترند”، “کمری” در مقام اول خرید و فروش خودروهای آمریکایی تا پایان ماه “می” قرار می‌گیرد. خرید و فروش این خودرو که بیش از یک دهه در بخش سدان‌های متوسط در آمریکا پیشرو بوده به ۱۶۷ هزار و۱۹۹ دستگاه خودرو رسیده و در مقایسه با فروش سال قبل ۶٫۳ درصد کاهش یافته است. با این وجود تغییرات زیادی در ظاهر و باطن “کمری” دیده نمی‌شود. اما فروش این خودرو بدون تغییر، هزاران دستگاه بیشتر از نیسان “آلتیما” یا هوندا “آکورد” است.

هوندا سیویک، ۱۵۸ هزار و ۳۰ دستگاه

طراحی ظاهرش جسورانه‌تر و سامانه انتقال قدرتش مدرن شده است. همین دو عامل باعث افزایش فروش ۲۲ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل محسوب می‌شود. دهمین نسل “سیویک” فروش خوبی را نصیب هوندا کرده است که به نظر می‌رسد مقدمه آن ورود انواع خودروهای اسپورت و هاچبک هوندا مانند “سیویک SI” به بازار آمریکاست. این خودرو با فروش بیش از ۱۵۸ هزار خودرو در مقام دوم خودروهای پرفروش آمریکا تا پایان ماه “می” قرار گرفته است.

تویوتا کرولا، ۱۵۱ هزار و ۲۴۳ دستگاه

شاید صف خرید “کرولا” در آمریکا مانند رقبایش- فورد “فوکوس” یا “سیویک”- چندان شلوغ نباشد، اما این سدان در بزرگترین بازار خودروی جهان فروش خوبی را از آن تویوتا کرده و در جایگاه سوم پرفروش‌های آمریکا قرار گرفته است. بررسی مجدد مدل جدید و احیاء شده ۲۰۱۷ “کرولا” نشان می‌دهد که در آینده نه چندان دور این خودرو رقابت سخت خود را با “سیویک” آغاز کرده و تعداد فروشش به آن نزدیک خواهد شد.

نیسان آلتیما، ۱۴۲ هزار و ۲۲۰ دستگاه

در سال ۲۰۱۶، “آلتیما” با یک عمل جراحی چهره‌اش را تغییر داد و استانداردهای جدید ویژه را به ظاهراسپورت مدل SR خود افزود. سامانه تعلیق اسپورت و اسپویلر پشتی از ویژگی‌های جدید “آلتیما” محسوب می‌شدند. این ارتقاءها باعث شد تا “آلتیما” به عنوان دومین سدان پرفروش سایز متوسط بعد از “کمری” و تنها با کمی اختلاف پس از هوندا “آکورد” در مقام چهارم خودروهای پرفروش آمریکا تا ماه “می” ۲۰۱۶ قرار بگیرد.

هوندا آکورد، ۱۴۰ هزار و ۵۴۸ دستگاه

“آلتیما” تنها سدان متوسطی نبود که برای سال ۲۰۱۶ مورد بازطراحی قرار گرفت. هوندا “آکورد” سال ۲۰۱۶ شامل فناوری‌های بیشتر مانند پکیج ویژه امنیت فعال شد. ظاهر این خودرو نیز ارتقاء یافته و به چرخ‌های ۱۹ اینچی مجهز شدند.

فورد فیوژن، ۱۲۰ هزار و ۳۱۳ دستگاه

تا کنون تغییرات خوبی روی فورد “فیوژن” صورت گرفته است. همین بازطراحی‌ و فیس‌لیف‌ها در کنار اضافه شدن امکانات ویژه، فروش “فیوژن” را در برابر رقیبانی چون شورلت “مالیبو” یا هیوندایی “سوناتا” افزایش داده است. مدل جدید ۲۰۱۷ “فیوژن” که به زودی در نمایشگاه‌ها به فروش می‌رسد، دارای فناوری‌های بیشتر، فضای داخلی بهبود یافته و نوارهای پیچ و تاب خورده فلزی است و به همین دلیل از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا پایان ماه “می” به عنوان ششمین خودروی پرفروش آمریکا شناخته شده است.

شورلت مالیبو، ۱۰۴ هزار و ۱۸۷ دستگاه

اما هفتمین خودروی پرفروش آمریکا یک شورلت با نام “مالیبو” است که برای ۲۰۱۶ تغییرات زیادی کرده است. “مالیبو”ی جوان نه تنها سبک‌تر شده بلکه از فضای بیشتر برای سرنشینان، موتور جدید و کارآمد و ویژگی‌های امنیتی لوکس مانند سامانه هشداربه راننده در خصوص حضور عابران بهره می‌برد.

نیسان سنترا، ۱۰۳ هزار و ۲۹۳ دستگاه

هشتمین خودروی پرفروش در آمریکا. باید افزایش فروش ۱۵٫۲ درصدی‌اش تا ماه “می” را مدیون تغییرات گسترده و زیادش باشد. این خودرو با فناوری‌های امنیت فعال در سال ۲۰۱۶ ظاهر شده و بسیار آرام‌تر از گذشتگان خود است.

هیوندایی سوناتا، ۹۲ هزارو ۵۴۷ دستگاه

با وجود اینکه معمولا شاسی‌بلندها و کراس‌اوررها در برخی از برندهای خودروسازی محبوب‌ترند ، این موضوع در مورد هیوندایی صدق نمی‌کند.

سدان متوسط “سوناتا” همچنان یکه‌تازیش را در فروش حفظ کرده و تنها در ۵ ماهه اول امسال بیش از ۹۲ هزار دستگاه فروش داشته است.

فورد فوکوس، ۸۳ هزار و ۶۵۳ دستگاه

“فوکوس” با مدل‌های ST و RS سوپراستارهای خط تولید به شمار می‌آیند، اما یک مدل “فوکوس” با موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری بیشترین فروش را از آن خود کرده است. “فوکوس” با فروش ۸۳ هزار و ۶۵۳ دستگاه در مقام دهم پرفروش‌های آمریکا در ۵ ماهه اول سال جاری قرار گرفته است.

هیوندایی الانترا، ۷۳ هزار و ۸۹۲ دستگاه

روند بازطراحی و نوسازی هیوندایی در خصوص “الانترا”ی ۲۰۱۷ ادامه یافته و این خودرو به امکانات رفاهی لوکس‌تر، بسته‌های امنیتی و فناوری‌های برتر مجهز شده است. گرمکن صندلی‌های عقب، سامانه کنترل کروز تطبیقی، چراغ‌های HID از جمله تغیرات هیوندایی “الانترا” هستند.

شورولت کروز، ۶۸ هزار و ۶۵ دستگاه

ماموریت جدید جنرال موتورز کاهش وزن خودروهاست که در مدل جدید ۲۰۱۶ شورولت “کروز” کاملا اثبات شده است. شورولت ادعا کرده مدل جدید “کروز” حدود ۱۱۳ کیلوگرم از انواع قدیمی سبک‌تر است و به بهره‌وری مصرف سوخت کمک می‌کند. با وجود اینکه “کروز” تنها چند ماه در خرید و فروش‌ها قرار گرفته موفق به کسب جایگاه در میان پرفروش‌ها شده است و احتمال افزایش فروش آن تا پایان سال جاری زیاد است.

کیا سول، ۵۸۸ هزار و ۲۹۹ خودرو

هاچبک “سول” تنها یک خودروی محبوب در کلاس خودروهای کوچک نیست بلکه این خودرو تنها خودروی پرفروش کوچک تا پایان ماه “می” سال ۲۰۱۶ به شمار می‌آید. رونق خوب این خودرو در آمریکا آن را پیش از سدان “ورسا” نیسان با فروش ۵۸ هزار و ۷۷۸ دستگاه قرار داده است.

انتهای پیام/ن