تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۵:۲۳
کد مطلب : 74128
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان:

۱۴ تن خامه فاسد در آبادان منهدم می‌شود

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: بهمن ماه امسال ۱۴ تن خامه تاریخ مصرف گذشته در آبادان کشف و امروز حکم انهدام این خامه‌ها نهایی شد.

شهرام ترحمی اظهار داشت: حکم انهدام ۱۴ تن خامه تاریخ مصرف گذشته توسط دادستان آبادان صادر شد.

وی افزود: این مقدار خامه مدتی پیش توسط کار‌شناسان بهداشت محیط آبادان کشف و توقیف شده بود و بلافاصله پس از آن کار بررسی و پیگیری آن آغاز شد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به ویژه بودن این تخلف به دلیل حجم بالای این مواد غذایی، بیان کرد: به همین دلیل کار پیگیری و دادرسی آن زمان بر بود.

ترحمی ابراز داشت: با توجه به اینکه تاریخ این خامه‌ها به اتمام رسیده بود، متخلفین به طور غیر قانونی در حال تغییر تاریخ آن‌ها به وسلیه دستگاه تاریخ زن بودند.

وی با بیان اینکه این کار در یکی از سردخانه‌های مرکزی شهرستان انجام می‌شد، اذعان کرد: کار‌شناسان ما به موقع حضور پیدا کرده و خامه‌ها و دستگاه مربوطه را ضبط کردند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه مراحل قانونی مجوز انهدام آن صادر شده است، تصریح کرد: با توجه به صدور حکم دادستان انهدام این مواد حتمی است و در روز‌های آینده این کار انجام می‌شود.

ترحمی اظهار کرد: این انهدام با حضور نمانیده دادگستری و دادستان، نماینده مرکز بهداشت آبادان، کار‌شناسان مربوطه و نماینده صاحب کالا انجام می‌شود.

مرجع / تسنیم