تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۰:۴۰
کد مطلب : 86692

۱۵۰۰ نفر جاده چالوس را پاکیزه کردند

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با اشاره به همکاری ارگان‌ها و استقبال زیاد مردم از اجرای طرح پاکداشت طبیعت در جاده چالوس گفت: ۱۵۰۰ نفر از دوستدارن طبیعت البرز برای پاکسازی طبیعت این منطقه از زباله، شرکت کردند.

رضا گل‌محمدی در مراسم طرح پاکداشت طبیعت که صبح امروز در جاده چالوس برگزار شد در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه این اقدام با حضور اصحاب رسانه می‌تواند به اقدام ملی تبدیل شود، اظهار داشت: امسال به نسبت سال گذشته هماهنگی‌های بیشتری با دستگاه‌های مربوطه و تاثیرگذار در منطقه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در طرح امسال استانداری و شهرداری همکاری بیشتری در مقایسه با سال گذشته داشته اند، افزود: بخش اعظم این مساعدت‌ها در زمینه تامین اعتبارات، ارسال امکانات و ماشین آلات بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با بیان اینکه در سال گذشته کمبود ماشین آلات سبب شد قسمتی از زباله‌ها که با زحمات مردم جمع آوری شده بود، انتقال داده نشود، گفت: با همکاری سایر دستگاه‌ها این مشکل امسال برطرف شده و ماشین‌آلات و سایر امکانات به اندازه کافی وجود دارد و هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: کارگاه‌های آموزشی توسط محیط زیست البرز، کیسه‌های زباله، بروشور و امکانات لازم برای اجرای بهتر این طرح انجام شده است.

گل محمدی خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری استانداری، فرماندهی انتظامی البرز، پلیس راه البرز و جمعیت هلال احمر، محیط زیست، شهرداری و سایر ارگان‌های استان  برگزار شد.

وی اظهار داشت: این همکاری‌ها سبب  تسهیل و سرعت در انجام کار و استقبال مردم شد و مزاحمت کمتری برای خوردوهای عبوری ایجاد شد.

گل محمدی با اشاره به استقبال مردم گفت: با توجه به اینکه این طرح امسال در ۳ نقطه از جاده جالوس اجرا می‌شود و علی‌رغم اینکه از مردم درخواست شد جمعیت کمتری در آن شرکت کنند اما تعداد افراد شرکت‌کننده بیش از میزان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: ۵۰ دستگاه اتوبوس هزار و ۵۰۰ نفر از افراد دوست‌دار طبیعت را جابه جا می‌کنند که تعداد زیادی نیز به سبب کمبود وسیله نقلیه موفق به شرکت در این طرح نشدند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز بیان کرد: باید به سمت انجام حرکتی ملی در این راستا پیش رویم و هدف اصلی برای اجرای این طرح، پاکسازی محیط زیست و فرهنگ‌سازی برای این کار است.

منبع: تسنیم