تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۰۱:۱۷:۰۷
کد مطلب : 112099
صعود 2 نماینده ایران؛

۱۶ تیم برتر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا +جدول و برنامه یک هشتم نهایی

ذوب آهن و تراکتورسازی با صعود مقتدرانه به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حریف تیم های اماراتی شدند و با توجه به اینکه در دیدار برگشت میزبان هستند، شانس زیادی برای صعود به جمع ۸ تیم برتر آسیا را دارند.

16 تیم برتر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا +جدول و برنامه یک هشتم نهایی

با پایان هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تکلیف ۱۶ تیم‌ صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد.

براین اساس در منطقه غرب، از ایران دو نماینده (تراکتور و ذوب آهن)، از قطر دو نماینده (لخویا و الجیش)، از امارات دو نماینده (العین و النصر) از ازبکستان یک نماینده (لوکوموتیو) و از عربستان هم یک نماینده (الهلال) به مرحله حذفی رسیدند.

در منطقه شرق هم از ۴ کشور مدعی هر کدام دو نماینده به مرحله بعد رسیدند؛ بر این اساس از کره‌جنوبی دو نماینده (چونبوک موتورز، اف سی سئول)، از ژاپن دو نماینده (اوراواردز و اف سی توکیو)، از چین دو نماینده (شانگهای سیپگ و شاندونگ) و از استرالیا دو نماینده (ملبورن و اف سی سیدنی) به مرحله بعد راه یافتند.

در میان تیم‌های صعود کننده به مرحله بعد هیچ کشوری بیش از ۲ نماینده در مرحله حذفی ندارد و در این میان ۷ کشور از جمله ایران ۲ نماینده در مرحله حذفی دارند.

* نکته جالب اینکه تنها هر ۲ نماینده ایران و کره‌جنوبی به عنوان صدرنشین صعود کردند و ذوب آهن ایران با ۱۴ امتیاز (۴ برد و دوتساوی، بدون باخت) به عنوان مقتدرترین راهی مرحله حذفی شد.

* شاگردان یحیی گل محمدی در کنار تیم‌ نسف ازبکستان تنها تیم‌هایی بودند که در مرحله گروهی هیچ شکستی را پذیرا نشدند.

* در میان ۴ نماینده عربستان تنها الهلال عربستان به لطف آخرین بازی خود که مقابل تیم نصفه و نیمه تراکتور پیروز شد به مرحله بعد صعود کرد و به نوعی قسر در رفت و سایر نمایندگان سعودی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا خلاص شدند. شاگردان امیر اگر در آخرین بازی خود مقابل این تیم عربستانی به تساوی می‌رسیدند، آن وقت سعودی‌ها هیچ نماینده‌ای در مرحله حذفی نداشتند.

* در منطقه شرق آسیا تیم سئول کره‌جنوبی با ۱۳ امتیاز پرامتیازترین تیم این منطقه بود و آن‌ها موفق شدند با به ثمر رساندن ۱۷ گل زده خط آتشین حمله خود را به رخ سایر حریفان بکشند. بعد از این تیم هم چونبوک موتورز کره‌جنوبی با ۱۳ گل در رده دوم ایستاد.

* دیگر حادثه مهم منطقه شرق آسیا، حذف تیم فوتبال گوانگژو چین مدافع عنوان قهرمانی با لوئیس فیلیپه اسکولاری ملقب به فیل بزرگ بود، این غول آسیا خیلی دیر از خواب بیدار شد و دو برد آخر این تیم برایش سودی نداشت.

*جدول رده‌بندی گروه‌های ۸ گانه لیگ قهرمانان آسیا: (ملاک رده بندی تیم ها به ترتیب: امتیاز، بازی رو در رو، تفاضل گل و گل زده بیشتر است)

گروه A

 

ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ لوکوموتیو تاشکند ۶ ۲ ۴ ۰ ۶ ۳ ۳ ۱۰
۲ النصر امارات ۶ ۲ ۳ ۱ ۵ ۴ ۱ ۹
۳ الاتحاد عربستان ۶ ۲ ۳ ۱ ۹ ۴ ۵ ۹
۴ سپاهان ۶ ۱ ۰ ۵ ۲ ۱۱ ۳

گروه B
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ ذوب آهن ۶ ۴ ۲ ۰ ۱۲ ۲ ۱۰ ۱۴
۲ لخویای قطر ۶ ۲ ۳ ۱ ۷ ۲ ۵ ۹
۳ النصر عربستان ۶ ۱ ۲ ۳ ۵ ۱۴ ۵
۴ بنیادکار ۶ ۰ ۳ ۳ ۵ ۱۱ ۳

گروه C
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ تراکتورسازی ۶ ۴ ۰ ۲ ۱۰ ۳ ۷ ۱۲
۲ الهلال عربستان ۶ ۳ ۲ ۱ ۱۰ ۷ ۳ ۱۱
۳ پاختاکور ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۰ ۹ ۱ ۱۰
۴ الجزیره امارات ۶ ۰ ۱ ۵ ۲ ۱۳ -۱۱ ۱

گروه D
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ الجیش قطر ۶ ۳ ۱ ۲ ۶ ۸ ۲- ۱۰
۲ العین امارات ۶ ۳ ۱ ۲ ۸ ۶ ۲ ۱۰
۳ الاهلی عربستان ۶ ۳ ۰ ۳ ۱۰ ۷ ۳ ۹
۴ نسف قرشی ۶ ۱ ۲ ۳ ۴ ۷ ۵

گروه E
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ جونبوک موتورز ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۳ ۹ ۴ ۱۰
۲ اف سی توکیو ۶ ۳ ۱ ۲ ۸ ۸ ۰ ۱۰
۳ جیانگسو سونینگ ۶ ۲ ۳ ۱ ۱۰ ۷ ۳ ۹
۴ بکامکس بین دونگ ۶ ۱ ۱ ۴ ۶ ۱۳ ۴

گروه F
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ اف سی سئول ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۷ ۵ ۱۲ ۱۳
۲ شاندونگ لیوننگ ۶ ۳ ۲ ۱ ۷ ۵ ۲ ۱۱
۳ سانفرس ۶ ۳ ۰ ۳ ۹ ۸ ۱ ۹
۴ بوریرام ۶ ۰ ۱ ۵ ۱ ۱۶ -۱۵ ۱

گروه G
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ شانگهای سیپگ ۶ ۴ ۰ ۲ ۱۰ ۸ ۲ ۱۲
۲ ملبورن ویکتوری ۶ ۲ ۳ ۱ ۷ ۷ ۰ ۹
۳ سوون سامسونگ ۶ ۲ ۳ ۱ ۷ ۴ ۳ ۹
۴ گامبا اوزاکا ۶ ۰ ۲ ۴ ۴ ۹ ۲

گروه H
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ اف سی سیدنی ۶ ۳ ۱ ۲ ۴ ۴ ۰ ۱۰
۲ اوراوا ردز ۶ ۲ ۳ ۱ ۶ ۴ ۲ ۹
۳ گوانگژو اورگراند ۶ ۲ ۲ ۲ ۶ ۵ ۱ ۸
۴ پوهانگ استیلرز ۶ ۱ ۲ ۳ ۲ ۵ ۵

*برنامه کامل مرحله یک‌هشتم نهایی و تاریخ بازی‌ها به شرح زیر است:

دور رفت
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت:

*الهلال عربستان – لوکوموتیو ازبکستان
*النصر امارات – تراکتورسازی
*ملبورن ویکتوری استرالیا – جونبوک موتورز کره جنوبی
*اف سی توکیو ژاپن – شانگهای سیپگ چین

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت:

*العین امارات – ذوب آهن
*لخویا قطر – الجیش قطر
*اوراواردز ژاپن – اف سی سئول کره جنوبی
*شاندونگ لیوننگ چین – سیدنی استرالیا

دور برگشت
سه شنبه ۴ خرداد

* لوکوموتیو ازبکستان – الهلال عربستان
* تراکتورسازی – النصر امارات
* جونبوک موتورز کره جنوبی – ملبورن ویکتوری استرالیا
* شانگهای سیپگ چین – اف سی توکیو ژاپن

چهارشنبه ۵ خرداد

* ذوب آهن – العین امارات
* الجیش قطر – لخویا قطر
* اف سی سئول کره جنوبی – اوراواردز ژاپن
* سیدنی استرالیا – شاندونگ لیوننگ چین