تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۶:۰۹
کد مطلب : 93097

۳۲۰ زائر از آبادان به حرم امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان گفت:۳۲۰ شهروند این شهرستان به مناسبت بزرگداشت سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی به حرم امام (ره) اعزام می شوند

سرگرد پاسدار عبدالحسین بعنونی نژاد روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان آبادان، گفت: کاروان اعزامی از آبادان از ۱۲ خرداد به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام می شود.

وی اظهار داشت: زائران مرقد امام خمینی(ره) در قالب هشت دستگاه اتوبوس و همراهی دو دستگاه آمبولانس راهی تهران می شوند که دو دستگاه اتوبوس مخصوص دانشجویان و یک دستگاه نیز ویژه بانوان است.

سرگرد پاسدار بعنونی نژاد با بیان اولویت بندی زائران با توجه به حجم بالای متقاضیان شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: سعی شده است، از افرادی که تاکنون به مرقد مطهر امام راحل اعزام نشده اند در پایگاه های مقاومت بسیج ثبت نام به عمل آید.

وی همچنین از اختصاص دو دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران بخش مرکزی و اروندکنار آبادان به مرقد امام راحل خبر داد.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان، تبیین تفکر امام خمینی در حکومتداری و دین را یکی از برنامه های کاروان اعزامی از آبادان به تهران اعلام کرد و افزود: به همراه هر اتوبوس یک روحانی و یک مسوول فرهنگی اعزام می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به تقارن میلاد حضرت مهدی (عج) اعضای کاروان های اعزامی از آبادان در آیین های نیمه شعبان مسجد جمکران و حرم حضرت معصومه شرکت می کنند.

سرگرد پاسدار بعنونی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون شخصیت والای امام راحل(ره) و نقش تاثیرگذار وی در شکل گیری انقلاب گفت: بدون شک، بیداری اسلامی برگرفته از تفکرات ناب امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بود.

وی همچنین با بیان پیش بینی برگزاری آیین های بزرگداشت ارتحال امام (ره) در مناطق مختلف شهر با حضور پرشور مردم، گفت:برگزاری مراسم مردمی سالگرد امام (ره) نشانگر وفاداری به امام و اندیشه ها و افکار و آرمان های آن بزرگوار است.

مرجع / ایرنا