تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۵:۵۶
کد مطلب : 101005
همزمان با سراسر کشور ؛

۴۷ هزار دانش‌آموز آبادانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

عصر آبادان: رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان آبادان گفت: امسال ۱۳ میلیون دانش‌آموز در کشور به مدرسه می‌روند که این رقم برای آبادان ۴۷ هزار دانش‌آموز است.

۸۱۶۶۳۷۴۲-۷۰۰۰۲۳۰۳

به گزارش عصر آبادان، جواد علوانیان در مراسم افتتاح شروع مدارس که امروز در مدرسه دخترانه موعود آبادان برگزار شد، اظهار داشت: امسال ۱۳ میلیون دانش‌آموز در کشور به مدرسه می‌روند که این رقم برای آبادان ۴۷ هزار دانش‌آموز است.

وی افزود: ورود دانش‌آموزان به مدرسه در ماه مهر و شروع مدارس مانند خون تازه‌ای است که در رگ‌های جامعه به گردش درمی‌آید و چرخه علم‌آموزی را به‌پیش می‌برد.

رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان آبادان افزود: در دنیا برای پیشرفت توسعه دو را کلی پیش روی کشورهای جهان است که ملت‌ها از طریق این دو راه می‌توانند به پیشرفت و توسعه دست یابند.

علوانیان بیان کرد: روش اول استراتژی صنعتی و دوم استراتژی کشاورزی است که پیشرفت علمی و اساسی در هر دو مورد نیازمند داشتن نظام آموزشی قوی و نیروی انسانی کارآمد هست.

وی بابیان اینکه اگر بخواهیم به اهداف مورد نظرمان برسیم باید بر روی مقوله علم‌آموزی تأکید بیشتری داشته باشیم، عنوان کرد: دانش‌آموزان نیز باید برای کسب علم و پیشرفت آن انگیزه داشته باشند.

رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان آبادان با اشاره به حمایت دولت از آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: امسال برای اولین بار به ۹ هزار دانش‌آموز بی‌بضاعت در کشور برای خرید لوازم آموزشی کمک شد.

علوانیان اظهار داشت: در شهرستان آبادان نیز ۵۰۰ میلیون تومان سرانه به دانش‌آموزان تعلق گرفت که این موضوع نشان‌دهنده توجه دولت به علم‌آموزی است.

انتهای پیام/