تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۸:۳۲:۱۱
کد مطلب : 27966

۴ وزیر هفته آینده به مجلس می‌روند

مجلس در هفته آینده در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه علنی می‌دهد که در مهم‌ترین بخش‌ها، وزرای تعاون، امورخارجه، راه وشهرسازی و نیرو در این جلسات حضور می‌یابند.

به گزارش تابناک،  مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۴، ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت جلسه علنی دارد که مهم‌ترین بخش‌ها، وزای تعاون، امورخارجه، راه و شهرسازی و نیرو در این جلسات حضور می‌یابند.
دستور کار جلسه علنی مجلس در هفته آینده به شرح زیر است:

گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب ۱۳۸۷ در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفت.

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون‌اساسی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران که از سوی شورای نگهبان اعاده شده، در دستورکار قرار دارد.

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد بررسی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور که یک فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۹/۱۰/۱۳۹۲ به تصویب رسیده است.

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد رد بررسی طرح تعیین تکلیف دوره‌های آموزش تربیت بهورز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای ماده ۱۴۷ آئین‌نامه داخلی به تقاضای پانزده نفر از طراحان در دستور کار مجلس قرار گرفت که یک فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۱۳۹۱/۱۱/۴ به تصویب رسیده است.

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد بررسی طرح الحاق یک بند به ماده (۲) قانون تشکیل شورای عالی اشتغال یک فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۸ به تصویب رسیده است.

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون‌اساسی در مورد بررسی طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون‌اساسی در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

گزارش شور دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد بررسی طرح انتقال پایتخت در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد رد طرح بیمه اجتماعی فراگیر(همگانی) در اجرای ماده ۱۴۷ آئین‌نامه داخلی با تقاضای بیش از پانزده نفر از طراحان و در اجرای ماده ۱۰۴ با اولویت در دستور قرار گرفت.

گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد بررسی طرح آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی برای تصویب مدت اجرای آزمایشی آن طبق اصل ۸۵ قانون اساسی تقاضای نمایندگان محترم مبنی بر رسیدگی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در جلسه علنی مورخ ۱۳۹۲/۱/۱۸ تصویب شد که در اجرای ماده ۱۰۴ آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقت‌نامه ایجاد و راه‌ اندازی بانک اطلاعاتی سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) در خصوص قاچاق و تخلفات گمرکی در دستور کار گرفت.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه در دستور کار قرار گرفت.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد بررسی لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیئت‌های انضباطی نیروهای مسلح.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کنیا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل الحاقی آن.

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد بررسی لایحه اصلاح قانون اعتبار اسناد عادی وام‌های پرداختی شرکت‌های تعاونی روستایی، عشایری و صیادی به اعضاء مصوب ۱۳۶۵ و قانون اصلاح قانون مذکور مصوب ۱۳۷۱.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی لایحه دریافت عوارض برق تجدیدپذیر.

گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد لایحه تعیین مرجع تهیه و تصویب مقررات مربوط به تخلفات از نظامات راجع به امور شهری و شد و آمد و چگونگی اجرای آن.

گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد بررسی طرح اصلاح بند (ج) ماده (۱۷۸) قانون برنامه پنج ساله پنجم جمهوری اسلامی ایران، این طرح توسط شورایعالی استا‌ن‌ها ارائه شده است.

گزارش کمیسیون عمران در مورد بررسی طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور مصوب ۱۳۶۶/۸/۲۴.

گزارش کمیسیون عمران در مورد بررسی لایحه اجازه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکل‌های اصلاحی (۱)، (۲) و (۴) کنوانسیون ورشو و اصلاحی آن به موجب تشریفات (پروتکل) لاهه مربوط به یکسان کردن برخی از مقررات حمل و نقل هوایی بین‌المللی.

گزارش کمیسیون عمران در مورد رد طرح اصلاح ماده (۵) قانون تأسیس شورایعالی شهرسازی و معماری که این طرح توسط شورایعالی استان‌ها ارائه شده و در اجرای ماده ۱۴۷ آیین‌نامه داخلی به تقاضای شورای مذکور در دستور قرار گرفته است.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد بررسی لایحه اصلاح ماده (۸) قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرائم زیست محیطی.

گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح استفساریه ماده (۲۴) قانون بیمه مصوب ۱۳۱۶/۲/۷.

چهار سؤال عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر امور خارجه.

سؤال حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر،برخوار و میمه و حسن کامران نماینده اصفهان از وزیر راه و شهرسازی.

سؤال مشترک محمدحسن آصفری نماینده اراک و کمیجان، سیدسعید حیدری طیب نماینده کرمانشاه و فتح‌الله حسینی نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب از وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی.

گزارش وزیر نیرو درمورد «آخرین وضعیت آب و برق کشور» و اظهار نظر رؤسای کمیسیون‌های انرژی و کشاورزی، آب و منابع طبیعی در دستور روز یکشنبه مورخ ۱۴/۲/۱۳۹۳ قراردارد.

انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان ناظر در هیئت امنای مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی (در اجرای تبصره ماده (۷) اساسنامه موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی مصوب ۸/۱۰/۱۳۷۰).

انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیئت عالی نظارت موضوع قانون نظام صنفی کشور، در اجرای ماده (۵۳) قانون نظام صنفی کشور اصلاحی مصوب ۱۲/۶/۱۳۹۲.

انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیئت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت در اجرای بند (۵) ماده (۱) قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت مصوب ۲۰/۶/۱۳۷۳ و اصلاحیه بعدی آن در دستور کار هفته آینده صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

انتهای پیام/