تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۷:۰۹
کد مطلب : 26082
وزیر آموزش و پرورش خبرداد:

۵۸ هزار معلم مازاد در مدارس کشور

وزیر آموزش و پرورش از ۵۸ هزار معلم مازاد در سطح کشور بدلیل عدم ساماندهی نیروی انسانی خبر داد.

۵۸ هزار معلم مازاد در مدارس کشور

به گزارش   صبح توس، علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در جلسه اداری استان در محل استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در سال ۹۳، آموزش و پرورش ۴ سیاست را دنبال خواهد کرد افزود: تبیین سیاست های آموزش و پرورش در سال جاری را دنبال خواهیم کرد، که براساس آن باید یک میلیون معلم در ۱۰۵ هزار مدرسه ساماندهی شوند.

 

وی افزود: در حال حاضر ۵۸ هزار معلم مازاد در سطح کشور داریم که بدلیل عدم ساماندهی نیروی انسانی در برخی از مدارس ۵۷ هزار معلم کمبود داریم.

 

وی تصریح کرد: بکارگیری نیروهای انسانی از هر بوم برای آن بوم، یکی از سیاستهایی است که در سال جاری آموزش و پرورش آن را پیگیری خواهد کرد.

 

فانی خاطر نشان کرد: با مطالعاتی که در سال جاری انجام شده است، کشور به بوم هایی تقسیم شده و از بوم تنها برای آن شهرستان، استخدام و جذب نیرو انجام خواهد شد.

 

وی افزود: بحث بومی پذیری به معنای این نیست که از هر بخش برای همان بخش استفاده کرد بلکه به این معناست که از هر بوم برای همان بوم استخدام کرد.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان ۱۰۰ شعبه در سطح کشور دارد و به منظور تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش فعالیت می کند خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش تنها با صرف بودجه ی دولتی نمی تواند اداره شود و باید در جهت جلب مشارکتهای مردم در حوزه های مختلف آموزش و پرورش گام برداشت.

 

وی اذعان کرد: آموزش و پرورش تنها یک وزارت خانه نیست بلکه یک فرا وزارت خانه است، چرا که برای تمام کشور خدمات رسانی می کند.

 

فانی، سرانه ای کردن آموزش و پرورش را دیگر اولویت کاری خود بر شمرد و تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش اجازه داده است که در سال جاری ۵۰۰ مدرسه در سطح کشور را با بودجه عملیاتی اداره کند.

 

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه استراتژی آموزش و پرورش باید کیفیت بخشی باشد، عنوان کرد: آموزش و پرورش به دنبال عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد که از ابتدای دولت یازدهم، نقشه راه این سند در حال تدوین است و در چند ماه آینده بصورت کامل تدوین و عملیاتی خواهد شد.