تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۴:۴۳
کد مطلب : 123490
فرمانده انتظامی آبادان در جمع خبرنگاران:

۷۰ سفره خانه ی متخلف در آبادان پلمپ شده است / معتادان کارتن خواب ۴۰ درصد سرقت های آبادان را مرتکب می شوند

سرهنگ تقی زاده گفت: از حدود ۱۰۰ سفره خانه ی فعال در آبادان، ۷۰ باب از آنها توسط پلیس، پلمپ و صاحبان آنها به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

taghi-zadeh-entezami-abadan

به گزارش عصر آبادان ، سرهنگ تقی زاده فرمانده انتظامی آبادان در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه آبادان به تشریح عملکرد نیروی انتظامی در مدت اخیر و برنامه های مختلف آتی پرداخت و در پایان به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد. عناوین مهم بیان شده توسط تقی زاده  در ادامه آمده است:

-از نظر پلیس، احساس امنیت از خود امنیت مهم تر است.اصحاب رسانه در به وجود آوردن احساس امنیت در جامعه نقش کلیدی دارند.

-وظیفه ی پلیس حفظ امنیت است نه تامین آن.دستگاه هایی هستند که در تامین امنیت سهم دارند.

-پلیس آبادان در مقوله ی اخلال در نظم عمومی و آرامش مردم ، بصورت جدی عمل می کند.

-اگر مشارکت مردم نباشد ، پلیس نمی تواند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهد.

-پلیس و قوه ی قضائیه ، آخرین راهکار برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی هستند اما امروزه در صورت بروز اتفاقات مختلف، انگشت اشاره به سمت پلیس است . چه آنهایی که وظایف پلیس را می دانند و چه مردمی که آگاهی کافی در این باره را ندارند، امنیت را از پلیس طلب می کنند.

-لازم است به منظور ارتقای سطح تامین و حفظ امنیت عمومی ، لازم است آموزش هایی به مردم داده شود.

-طرح پلیس محله در آبادان به دلیل انتظارات مالی مردم تاکنون ناموفق  مانده است.ماموریت بزرگ حفظ امنیت نیازمند مشارکت جدی مردم است.اگر نتوانیم این طرح را در آبادان اجراء کنیم ، پلیس به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد.

-برای جمع آوری معتادان کارتن خواب لازم است که دستگاه های دیگر همکاری کنند.پلیس بارها اعلام آمادگی کرده که می تواند ظرف چند ساعت تمامی معتادان کارتن خواب را جمع آوری کند اما کدام نهاد حاضر است این معتادان را تحویل بگیرد.

-۴۰ درصد سرقت های سطح شهر آبادان به دست معتادان کارتن خواب صورت گرفته است.

-از حدود ۱۰۰ سفره خانه ی فعال در آبادان، ۷۰ باب از آنها توسط پلیس ، پلمپ و صاحبان آنها به دستگاه قضایی و صنف مربوطه معرفی شده اند. هدف پلیس آبادان از اجرای این قانون ، جلوگیری از عرضه ی قلیان و تکرار رفتارهای مفسده ساز در این قهوه خانه ها ست.

-هیچ کدام از مردم و مسئولان آبادان حاضر نیستند که به همراه خانواده های شان ، وارد سفره خانه های موجود شوند.

-برخی سعی دارند وانمود کنند که با تعطیلی این سفره خانه ها ، تعداد قابل توجهی بیکار می شوند اما واقعیت های آماری نشان می دهد که کمتر از یک درصد از جمعیت این شهر را فعالان این صنف تشکیل می دهند که ناچیز است.منطقی نیست که به بهانه ی ایجاد چنین شغل هایی ، استعمال دخانیات در اماکن عمومی آزاد شود و بداخلاقی های فساد انگیز در آنها رخ دهد.

-برخورد با عرضه عمومی قلیان طرح نیست بلکه قانون است و ما تا آخر ایستاده ایم و بصورت جدی عمل خواهیم کرد.

-سفره خانه های متخلف، چنانچه از صنف مربوطه مجوز دریافت کنند و متعهد به عدم عرضه ی قلیان شوند ، فک پلمپ می شوند.

-در آستانه ی بازگشایی مدارس ، خیابان های سطح شهرآبادان خط کشی نیست و وضعیت خوبی ندارند. خطوط عابر پیاده و خط وسط جدا کننده اهمیت زیادی دارند که هنوز توسط شهرداری انجام نشده اند.

-در موضوع پیدا شدن گورهای دسته جمعی در آبادان،اجازه نداشتیم که مصاحبه کنیم و خیلی مایل بودیم یک بار برای همه ی مردم از طریق صدا و سیما این اتفاق را تشریح کنیم اما ما سربازیم و مجموعه ی سازمانی ما اجازه ی چنین کاری را نمی دهد و باید تبعیت کنیم.

 

  1. ناشناس می‌گه:

    درود بر فرمانده دلاور .مرد عمل. ایشون دارد با فعالیت بی شایبه و حتی حضور خود در میادین عمل به همرا نیروهای زیرمجموعه اش ضمن حفظ امنیت ابادانی رو برا ابادان به ارمغان بیاورد.حضور مکرر ایشون در سطح شهر دلسوزی این مسئول رو میرساند می تواند هم چون گذشتگان خدمت هرمی کند