تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۹:۱۲:۴۱
کد مطلب : 126492
رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان:

۸۰۵ زائر به بیمارستان صحرایی شلمچه مراجعه کردند

رئیس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان از مراجعه ۸۰۵ زائر به بیمارستان صحرایی این دانشکده، مستقر در مرز شلمچه ظرف ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر شهرام مقام در گفتگو با  مهر با اشاره به اینکه بیمارستان صحرایی و درمانگاه موقت دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه به صورت ۲۴ ساعته مشغول خدمات‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین است، افزود: از ۸۰۵ نفر مراجعه کننده به بیمارستان صحرایی مستقر در منطقه شلمچه تنها یک نفر به دلیل ناراحتی قلبی به بیمارستان ولیعصر خرمشهر منتقل شد و مابقی مراجعان پس از درمان سرپایی به پیاده روی خود ادامه دادند.

وی اظهار کرد: بیشتر مراجعان به درمانگاه موقت و بیمارستان صحرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان را بیمارانی با علائم دردهای عضلانی، اسکلتی و بیماریهای سطحی گوارشی تشکیل می دادند.

رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: در زمان حاضر پزشک مرد، پرستار زن و مرد و تکنسین های فوریت های پزشکی در مرز شلمچه مشغول به خدمات رسانی به زائران هستند.

مقام همچنین با اشاره به استقرار پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس دانشکده علوم پزشکی آبادان در شلمچه گفت: ۷۰ تکنسین فوریت های پزشکی به صورت کشیک های مختلف در شلمچه حاضر و به زائران خدمات رسانی می کنند.

وی از توزیع رایگان دارو، مشاوره مامایی، معاینه توسط پزشک، بستری موقت و خدمات پرستاری به زائران کربلا در بیمارستان صحرایی مرز شلمچه به عنوان برخی اقدامات قابل ارائه برای زائران اربعین توسط این مرکز نام برد.