تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۱:۰۳
کد مطلب : 119798

۸۸۰ میلیون ریال یارانه دارویی به بیماران خاص و سخت علاج آبادان و خرمشهر پرداخت شد

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از پرداخت ۸۸۰ میلیون ریال یارانه دارویی به بیماران خاص و سخت علاج شهرستان های آبادان و خرمشهر طی سه ماه نخست سال جاری خبر داد

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از پرداخت ۸۸۰ میلیون ریال یارانه دارویی به بیماران خاص و سخت علاج شهرستان های آبادان و خرمشهر طی سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

مرتضی جعفری یکشنبه افزود:این کمک ها به ۱۰۵ بیمار آبادانی و ۲۰ بیماری خرمشهری دارای بیماری خاص و صعب العلاج از طریق داروخانه بیماری های خاص پرداخت شد.

جعفری گفت:بیماران خاص و سخت علاج همچون بیماران ام -اس، هموفیلی، تالاسمی، سرطانی، پیوند و همچنین بیماران نیازمند که از نظر بضاعت مالی توان تهیه دارو ندارند، پس از تشکیل پرونده و تایید پزشکان معتمد دانشکده زیر پوشش قرار می گیرند.

وی از معرفی ۲۳۱ بیمار به داروخانه و اعطای یارانه دارویی از سوی این معاونت خبر داد و گفت:طی سه ماه نخست سال جاری برای ۶۵ بیمار خاص پرونده جدید تشکیل شده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش چندین برابری را دارد.

*فعالیت ۵۱ داروخانه در شهرهای جنوبی خوزستان

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از فعالیت ۲۹ داروخانه در آبادان، دو داروخانه در اروندکنار، ۱۱ داروخانه در خرمشهر، یک داروخانه در مینوشهر، هفت داروخانه در شادگان و یک داروخانه در شهر چوئبده خبر داد.

وی اظهار داشت:در آخرین جلسه کمیسیون ماده ۲۰ داروخانه های این دانشکده، مجوز تاسیس یک باب داروخانه، ابطال مجوز دو باب داروخانه و تبدیل وضعیت خدمات دارویی یک داروخانه مورد تصویب قرار گرفت.

* محل احداث آزمایشگاه غذا و دارو تحویل دانشکده علوم پزشکی آبادان شد

جعفری همچنین با بیان تحویل ساختمان برای راه اندازی مجهزترین آزمایشگاه غذا و دارو در جنوب و جنوب غرب کشور در آبادان خبر داد و اظهار داشت:این ساختمان با ۱۲۰ مترمربع زیربنا در دو طبقه همراه با زیرزمین در حال طراحی داخلی است.

وی افزود:۱۵نیروی متخصص از طریق برگزاری آزمون برای شروع به کار آزمایشگاه غذا و دارو جذب شدند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار همچنین به خرید مجهزترین دستگاه های آزمایشگاهی با کمک سازمان منطقه آزاد اروند برای راه اندازی آزمایشگاه غذا و داروی آبادان خبر داد و داشت:با آغاز به کار این آزمایشگاه تا سه ماه آینده، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی وارد شده به محدوده منطقه آزاد اروند مورد بررسی قرار می گیرد و نگرانی تجار و بازرگانان از طولانی شدن زمان آزمایش محصولات وارداتی به منطقه برطرف می شود.

شهرستان های آبادان ، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می برند.

مرجع / ایرنا