تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۲:۰۷
کد مطلب : 101581
دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد :

۸۹ واحد در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر متوقف شده اند

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد گفت: چیزی که برای ما مهم است صنعتی شدن منطقه آزاد اروند با محوریت تولید در منطقه و صادرات به بازارهای هدف بوده که این موضوع در حال تحقق است.

اکبر-ترکان-آبادان

به گزارش عصر آبادان، اکبر ترکان بعدازظهر امروز طی بازدید از پروژه‌های منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازدید امروز از چند واحد پایین‌دستی صنعت نفت دیدن کردیم که یکی از آن‌ها یک ماه دیگر آماده می‌شود و دیگری نیز تقریباً در مدتی مشابه آماده بهره‌برداری خواهد شد.

ترکان افزود: خوراک یکی از این واحدها نفت سفید و خوراک دیگری میعانات گازی و نفت است و خروجی این دو واحد برش‌های مختلف نفتی برای استفاده در حلال‌ها و سایر مواد موردنیاز است.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور با اشاره به شرکت خیر الصفه، خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذار این شرکت ، عراقی بوده و تاکنون ۲٫ ۸ میلیون یورو ماشین‌آلات به این کارخانه وارد کرده است.

وی محصول این شرکت را ورق‌های کناف باضخامت ۶ میلی‌متر به بالا اعلام کرد و افزود: محصول شرکت خیرالصفه می‌تواند در دیگر کارخانه‌ها به قطعات کوچک‌تر تبدیل‌شده و برای استفاده در سقف کاذب استفاده شود.

دبیر شورای هماهنگی مناطق بیان کرد: طبق توضیحات مدیر کارخانه تولیدات این شرکت می‌تواند خاصیت ضد رطوبتی داشته باشد و یا ضد حریق باشد و همچنین شرکت خیرالصفه می‌تواند این کناف‌ها را با ملات سیمانی تولید کند.

مشاور ارشد رئیس جمهور یادآور شد: چیزی که برای ما مهم است صنعتی شدن منطقه آزاد اروند با محوریت تولید در منطقه و صادرات به بازارهای هدف بوده که این موضوع در حال تحقق است.

ترکان گفت: طبق توضیحاتی که به من داده‌شد سطح اشتغال خوبی در این منطقه ایجادشده به‌طوری‌که در حال حاضر ۹۷۰۰ نفر در واحدهای صنعتی آبادان و خرمشهر و حدود ۲۰۰۰ نفر در پروژه‌های در دست احداث و توسعه این دو شهر مشغول به کار هستند.

وی محور توسعه در منطقه آزاد اروند را صنعت نفت و فولاد دانست و گفت: در بحث صنعت نفت در پالایشگاه آبادان و واحدهای صنعتی پایین‌دست سرمایه‌گذاری‌های متعددی صورت گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مناطق اظهار داشت: در بحث فولاد نیز سه پروژه فولادی در حال پیش روی است و تصور می‌کنم در آینده تنه به تنه اهواز پیش بروند.

ترکان بابیان اینکه افزایش واردات چیزی بوده که در مناطق آزاد کشور جریان داشته است، عنوان کرد: ما در حال تغییر این رویه هستیم و جهت‌گیری خود را به سمت تولید پیش می‌بریم و همان‌طور که مشاهده می‌کنید تولید و صادرات در حال جایگزین شدن واردات است.

وی اظهار کرد: ۶۱ واحد در شهرک صنعتی آبادان و ۲۸ واحد در شهرک صنعتی خرمشهر متوقف‌شده‌اند ولی بقیه واحدها راه‌اندازی شده و در حال کار هستند.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور بابیان اینکه در حال بررسی مشکلات واحدهای تعطیل‌شده هستیم، بیان کرد: برای راه‌اندازی این واحدها تلاش می‌کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: یک واحد صنعتی تا زمانی که در حال فعالیت است باید پیشرفت خود را حفظ کند چراکه در صورت تعطیلی ادامه کار بسیار دشوار می‌شود.

  1. همشهری می‌گه:

    امروز تو سایت سازمان … فامیلی دیدم آقای م… ش…. برادر زاده تیمسار … جوان ۳۰ ساله بی تجربه بعنوان معاون معاونت مهمی در سازندگی یعنی … منتصب شده است معاونتی که بیش از ۱۰ مهندس … وجود دارد.
    بعد از فرار ش… معاون … از کشور به محل زندگی اش در کانادا تنها تحلیل نزدیک به ذهن این است که با آوردن … جوان قصد مدیران عالی سازمان فامیلی این است که بتوانند با حضور این بی تجربه رییس شده رانتی روی سو استفاده های مالی سرپوش بگذارند.
    واقعا باید به حال مردم بدبخت این خطه اشک ریخت که چه کسانی میخواهند برای آنها کار کنند .
    وااسفا واشهیدان