تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۶:۱۲
کد مطلب : 111575
رسمی؛

۸ منتخب مردم خوزستان برای حضور در مجلس دهم معرفی شدند

پس از برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه خوزستان، مردم این استان ۸ منتخب جدید خود را شناختند و باید از ۷ خرداد منتظر آغاز به کار آن‌ها باشند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب، پس از برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه خوزستان، مردم این استان ۸ منتخب جدید خود را شناختند و باید از ۷ خرداد منتظر آغاز به کار آن‌ها باشند.

از تعداد ۲۶۷ هزار و ۵۸۹ رای ماخوذه در حوزه انتخابیه اهواز به ترتیب جواد کاظم نسب الباجی ۱۲۵ هزار و ۱۹۸ رای، علی ساری ۱۱۳ هزار و ۳۵۱ رای، همایون یوسفی ۱۱۲ هزار و ۸۸۸ رای، سید شریف حسینی ۱۰۳ هزار و ۷۳۰ رای، شبیب جویجری ۹۳ هزار و ۳۶ رای و سیدشکرخدا موسوی ۷۹ هزار و ۵۷۶ رای را کسب کردند.

جواد کاظم‌نسب الباجی به عنوان نفر نخست، علی ساری به عنوان نفر دوم و همایون یوسفی به عنوان نفر سوم از این حوزه انتخابیه انتخاب و به عنوان نمایندگان منتخب مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه راهی خانه ملت شدند.

در حوزه انتخابیه بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی آقای علی گلمرادی با کسب ۶۰۱۳۳ رای از مجموع ۱۰۴۹۵۰ رای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت و در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری، آقای حبیب‌الله کشت‌زر با کسب ۴۴۳۹۳ رای از مجموع ۸۲۹۶۶ رای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا، آقای علی عسگر ظاهری عبده‌وند با کسب ۴۵۵۲۲ رای از مجموع ۸۲۱۹۳ رای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.

 در آبادان نیز سومین منتخب غلامرضا شرفی بود که توانست ۲۱ هزار و ۱۰۰ رأی از مجموع ۴۰ هزار و ۷۲۶ رأی را کسب کند.

هدایت الله خادمی از حوزه انتخابیه ایذه و باغملک نیز با کسب ۷۲ هزار و ۷۳۸ رأی از مجموع ۱۳۱ هزار و ۴۱۹ رأی صحیح توانست راهی بهارستان شود و سید جمال طباطبایی با اینکه توانسته بود بعد از سال‌ها حمایت هر دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب را جلب کند، نتوانست راهی به خانه ملت پیدا کند. انتهای پیام/