تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۹:۲۲
کد مطلب : 84230
رئیس اداره بهداشت کار صنعتی شرکت پالایش نفت آبادان:

۹۷ درصد از کارکنان پالایشگاه آبادان تحت معاینات پزشکی سالانه قرار گرفتند

رئیس اداره بهداشت کار صنعتی(HSE) شرکت پالایش نفت آبادان گفت: سال گذشته ۹۷ درصد از کارکنان این شرکت تحت معاینات پزشکی سالانه قرار گرفتند.

امیرحسین مزارعی  با اشاره به سیاست‌های دولت در امر سلامت، اظهار کرد: شرکت پالایش نفت آبادان، فعالیت‌ها و برنامه‌های فراوانی را طی سال گذشته به انجام رسانده است.

وی از انجام ۳ هزار و ۲۰۰ مورد بازدید بهداشتی، اندازه‌گیری عوامل زیان آور محیط کار در ۳۳ هزار و ۵۰۰ ایستگاه کاری با هدف پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با کار در محیط پالایشگاه، کنترل بهداشتی ۱۵۰ تن مواد پروتئینی با همکاری اداره دامپزشکی و معدوم و مرجوع کردن ۳ هزار کیلوگرم مواد پروتئینی، انجام ۳ هزار و ۵۰۰ نمونه سنجش کلر باقیمانده در آب و ۶۹۷ مورد نمونه‌برداری و انجام آزمایش میکروبیولوژی آب به عنوان برخی از اقدامات صورت گرفته در سال ۹۳ نام برد.

رئیس اداره بهداشت کار صنعتی(HSE) شرکت پالایش نفت آبادان اضافه کرد: کاهش چشمگیر عوامل خطرساز بیماری‌های قلبی و عروقی کارکنان به کمتر از هفت درصد و کاهش اختلالات مرتبط با کار به کمتر از یک درصد از دیگر نتایج مثبت اقدامات صورت گرفته در راستای تامین و پایداری سلامت کارکنان پالایشگاه آبادان به شمار می‌رود.

مزارعی با اشاره به اینکه ۸۶ درصد از کارکنان شرکت‌های پیمانکاری مرتبط با شرکت پالایش نفت آبادان دارای پرونده پزشکی هستند، تصریح کرد: سال گذشته ۲۷ عنوان پروژه  پژوهشی در زمینه سلامت انجام شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ۳ هزار و ۸۶۰ نفر ساعت آموزش سلامت به کارکنان شرکت، ۹۰۰ نفر ساعت آموزش سلامت به کارکنان شرکت‌های پیمانکاری و ۲ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت آموزش سلامت به خانواده‌های کارکنان همراه با توزیع بیش از ۲ هزار کتابچه آموزشی سلامت و تهیه پیک سلامت بورت ماهانه در سال گذشته به انجام رسیده است.

به گفته مزارعی، راه اندازی آزمایشگاه در بخش‌های میکروبیولوژی آب، سنجش جوش شیرین در نان، آلودگی گوشت مرغ (سالمونلا)، آلودگی‌های بیولوژیکی سطوح و تجهیزات محیط کار و آزمایشگاه سنجش فلزات سنگین در هوای محیط کار نیز سال گذشته انجام شد.

رئیس اداره بهداشت کار صنعتی(HSE) شرکت پالایش نفت آبادان در پایان، با اشاره به موفقیت‌های کسب شده این واحد در سال ۹۳ گفت: کسب مقام دوم بهداشت و HSE در میان شرکت‌های پالایش و پخش کشور، دریافت جایزه مدیریت سبز، دریافت نشان بلوغ HSE و احداث ساختمان درمانگاه طب صنعتی از جمله این موفقیت‌ها محسوب می‌شود

منبع: فارس