تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , تیر, ۱۳۹۴ | ۲۲:۲۲:۱۸
کد مطلب : 97859

۹ غول فن‌آوری که زاکربرگ کشورشان شدند!

درسال ۲۰۰۷ مارک زاکربرگ درحالیکه فقط ۲۳ سال داشت توانست بوسیله فیس‌بوک که آن را در خوابگاه دانشگاه خلق کرد، به یکی از جوانترین میلیاردرهای جهان بدل شود و اکنون در سن ۳۱ سالگی ارزش سهام زاکربرگ در فیس‌بوک بیش از ۹ میلیارد دلار است و دارایی وی ۳۳ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

بیزینس اینسایدر نوشت: زاکربرگ مطمئنا یکی از برجسته ترین کارآفرینان دنیا محسوب میشود، ولی کارآفرینان جوان زیادی در جهان هستند که با ایجاد شرکتهایی در حوزه فن‌آوری به موفقیت‌های بزرگی دست یافته اند.

در این مطلب قصد داریم به معرفی این افراد و موفقیت‌های آنها بپردازیم.

۱-پاول دورف یک شبکه اجتماعی محبوب به نام “وی کی” را در روسیه راه اندازی کرده است. دورف ۳۰ ساله از زمانیکه شبکه اجتماعی وی در روسیه گوی سبقت را از فیس‌بوک ربود زاکربرگ روسیه لقب گرفته است. متاسفانه وی سال گذشته مجبور شد از روسیه فرار کند و مدعی شد که دولت سعی دارد کنترل شرکت وی را در اختیار بگیرد. وی پس از خروج از روسیه اپلیکیشن پیامرسان نام آشنای “تلگرام” را راه اندازی کرد. براساس آخرین آمارها کاربران ایرانی در رده دوم بیشترین کاربران تلگرام در جهان قرار دارند.

 

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۲- پاتریک و جان کالیسون به همکاری یکدیگر شرکت پرداخت “استرایپ” را در ایرلند به راه انداخته اند. به دلیل موفقیت شرکت پرداخت استرایپ لقب مارک زاکربرگ ایرلند به این دو برادر که هر دو ۲۶ سال دارند داده شده است. البته آنها اکنون در منطقه فن آوری خیز سیلیکون ولی در سانفرانسیسکو زندگی می‌کنند. شرکت استرایپ اخیرا قراردادی به ارزش پنج میلیارد دلار برای پشتیبانی از سیستم پرداخت اپل امضا کرد.

 

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۳- کوئک سیو روی اپلیکیشن فروش “کاروسل” را که محبوبیت خارق العاده‌ای را در سنگاپور بدست آورده، راه اندازی کرده است. سیو روی ۲۸ ساله برای راه اندازی “کاروسل” اپلیکیشن فروش کالا یا خدمات از دانشگاه انصراف داد.

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۴- یوشیکازو تاناکا شبکه اجتماعی “اس ان اس گری” (SNSGree) را در ژاپن راه اندازی کرده است. دارایی خالص تاناکا هم اکنون یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. تاناکا شبکه اجتماعی خود را در سن ۲۶ سالگی به صورت کاملا غیرجدی به راه انداخت. درسال ۲۰۱۰ تاناکا در سن ۳۳ سالگی به جوانترین فردی که توانسته یک شرکت ثبت شده در بازار اول بورس توکیو را تاسیس کند.

 

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۵- مایکل لیت ۲۸ ساله شبکه بازاریابی ویدئویی “ویدیارد” را در کانادا ایجاد کرده است. مایکل لیت ویدیارد را در سال ۲۰۱۰ به عنوان یک پروژه پایان تحصیل در دانشگاه واترلو ارائه داد. این شرکت امروز یکی از برترین شرکتهای اینترنتی بازاریابی در کانادا است و ارزش آن ۲۶ میلیون دلار برآورد می‌شود.

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۶- دانیل اک موسس و مدیرعامل اپلیکیشن موسیقی آنلاین “اسپوتیفای” در سوئد است و در سال ۳۲ سالگی ۴۰۰ میلیون دلار دارایی دارد. اسپوتیفای اولین شرکت ثبت شده توسط دانیل اک نیست و وی پیشتر شرکتهایی را به eBay و ترید دابلر فروخته است.

 

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۷- گوستاوو کائتانو ۳۳ ساله یک شرکت توزیع بازیهای موبایلی را که در سال ۲۰۰۴ در برزیل تاسیس کرده بود اکنون به بزرگترین پلت فرم بازی‌های ویدئویی آنلاین در آمریکای لاتین به نام “سامباتک” تبدیل کرده است.

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۸- مبارک موییکا کنیایی زمانیکه که تنها ۱۶ سال داشت.اولین شرکت خود را با قراردادی شش رقمی به فروش رساند. موییکا که اکنون ۲۰ سال دارد مدیرعامل شرکت نرم افزارهای تجاری “زاگاس” است. وی در سن ۱۶ سالگی شرکت “هایپسنچری تکنولوژی” را که یک شرکت وب‌هاست بود تاسیس و با یک قرارداد شش رقمی به فروش رساند. وی سپس یک بورسیه تحصیلی سخاوتمندانه برای دنبال کردن کارآفرینی از دانشگاه هاروارد دریافت کرد.

 

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

۹- دیپاک راویندران برای راه اندازی شرکت جستجوی موبایلی اینوز از دانشگاه انصراف داد. راویندران و سه تن از هم‌ دانشگاهیان وی در سال ۲۰۰۸ از دانشگاه کانور انصراف دادند تا شرکت اینوز را تاسیس کنند. شرکتی که به کاربران این امکان را می‌دهد که بوسیله پیام کوتاه در گوگل یا ویکی پدیا جست‌وجوی کنند.این امکان در کشوری همچون هند که ضریب نفوذ اینترنت در آن پایین است بسیار حائز اهمیت است. راویندران سال گذشته از اینوز خارج شد و سرویس لوک‌آپ را برای ارتباط کاربران تلفن همراه با مشاغل محلی ایجاد کرد.

 

اخبار,اخبار علمی ,جوانترین میلیاردرهای جهان

 

اخبار گوناگون – بهار