تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۹:۲۵
کد مطلب : 43180
متخصص طب سنتی:

‏ طب سنتی و‏ سازمان غذا و داروی آمریکا‎ (FDA) ‎‏زالو درمانی را قبول دارد‎ ‎‏‎

پزشک عمومی و متخصص طب سنتی گفت: امروزه تحقیقات بسیاری، استفاده صحیح از زالو را مورد تایید و تاکید قرار داد‌ه‌اند و ‏سازمان غذا و داروی آمریکا‎ (FDA) ‎نیز بعضی از کاربردهای درمانی آن را تأیید می‌کند.

‏ طب سنتی و‏ سازمان غذا و داروی آمریکا‎ (FDA) ‎‏زالو درمانی را قبول دارد‎ ‎‏‎

به گزارش عصر آبادان، یه نقل از سازمان بسیج جامعه پزشکی، دکتر سخاوت غفاری نوین، پزشک عمومی و متخصص در انواع درمان‌ها به شیوه طب سنتی گفت: کاربردهای زالودرمانی (Leech Therapy) که اکنون مورد بحث و توجه بسیاری از محافل علمی است از دیرباز وجود داشته و در درمان غانقاریا (گانگرن)، زخم‌های پوستی مزمن و دردهای مفصلی استفاده می‌شده است .

وی افزود: امروزه تحقیقات بسیاری، استفاده صحیح از زالو را مورد تایید و تاکید قرار داد‌ه‌اند و ‏سازمان غذا و داروی آمریکا‎ (FDA) ‎نیز بعضی از کاربردهای درمانی آن را تأیید می‌کند.

غفاری نوین گفت: امروزه اثر درمانی زالو بر پورپورای مننگوکوکال فولمینانت، لوپوس ارتیماتری سیستمیک، نجات بافت کنده شده (به خصوص در جراحی‌های رپلانت گوش و انگشت)، استئوآرتریت زانو، آرتریت واکنشی (رآکتیو)، دیستروفی و التهاب مزمن غدد بزاقی، ادم های موضعی، احتقان وریدی، زبان بزرگ ناشی از تروما و میوکاردیت عفونی به اثبات رسیده است.

وی با بیان اینکه در خصوص درمان‌های فلج صورتی یا (بلزیالژی) و فلج عصب هفتم در حال تحقیق است، خاطرنشان کرد: در این بررسی‌ها، مکانیسم زالو درمانی از جمله ترشح هپارین و اثر بر ماست سل ها، تخلیه بستر مویرگی (واریس‌ها) و … مورد اثبات قرار گرفته است.