تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۴:۱۳
کد مطلب : 32660
مدیرکل اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی خوزستان

۱۰۰واحدی تولیدی خوزستان در آستانه تعطیلی هستند/نتایج نشست های اقتصاد مقاومتی در استان اعلام خواهد شد

هوشمند صفایی گفت:جلساتی را برای حل مشکلات واحدهای تولیدی برگزار کرده ایم و در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان هم این موضوع را مطرح کرده ایم و راهکارهایی برای توانمند سازی این واحدها در نظر گرفته شده است و پیگیر مشکلات آنها هستیم.

به گزارش عصر آبادان ،هوشمندصفایی مدیرکل اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان در گفتگو با رهیاب نیوز در خصوص وضعیت مشاغل خانگی در استان خوزستان اظهار داشت: مشاغل خانگی به عنوان یکی از راهکارهای عملی ایجاد اشتغال در سطح دنیا شناخته شده است و خیلی از کشورهای دنیا مشکل بیکاری را با گسترش مشاغل خانگی برطرف کرده اند و به اشتغال پایدار رسیده اند، ما باید در سطح استان به دنبال فرهنگ سازی در این زمینه باشیم خوشبختانه روند کار در این بخش یک روند مثبتی است و امیدواریم امسال شاهد گسترش مشاغل خانگی در استان باشیم.

مدیرکل اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان در پاسخ به این سوال که آمار مشاغل خانگی در استان چه تعدادی است گفت:چون متولی مشاغل خانگی دستگاه های مختلفی هستند آمار واحدی در این خصوص نداریم مثلا کمیته حضرت امام ، سازمان بهزیستی، اداره کارتعاون و رفاه اجتماعی کل کشور و سایر دستگاه ها در این حوزه فعالیت دارند.

وی تاکید کرد:به دنبال متمرکز کردن آمار مشاغل خانگی در استان هستیم چرا که با داشتن آمار می توانیم بر کار آنها نظارت داشته باشیم که خود این نظارت سبب پایداری این مشاغل خواهد بود.

صفایی در پاسخ به این پرسش که در رابطه با بحث اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی صورت گرفته است اظهار داشت:ستادی در اداره کل کارتعاون و رفاه اجتماعی استان برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تشکیل داده ایم و دستگاه های مرتبط را دعوت کرده ایم  ان شالله تا یک ماه آینده نتایج این نشست ها را اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان در پاسخ به این سوال که واحدهای تولیدی در استان با مشکلات عدیده ای روبرو هستند برای حل این مشکلات چه اقداماتی کرده اید گفت:در گام اول باید به این سمت حرکت می کردیم که چه تعداد واحد تولید داریم که دچار مشکل شده اندکه ابتدای سال این کار را انجام دادیم و متوجه شدیم ۱۰۰ واحد تولیدی مشکل دار در استان وجود دارد که در صورت عدم توجه تعطیل خواهند شد و همین تعداد اشتغالی که در استان موجود می باشد هم نابود خواهد شد.

وی افزود:جلساتی را برای حل مشکلات واحدهای تولیدی برگزار کرده ایم و در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان هم این موضوع را مطرح کرده ایم و راهکارهایی برای توانمند سازی این واحدها در نظر گرفته شده است و پیگیر مشکلات آنها هستیم.