تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۱:۱۹
کد مطلب : 126693
امام جمعه آبادان با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا:

سگ زرد برادر شغال است/مردم ایران با راه اندازی دفتر اتحادیه اروپا در ایران کنار نخواهند آمد/آقای روحانی بیاید و بگوید برای شغل جوان آبادانی چه کرده است؟

خطیب جمعه آبادان ضمن اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: هیچکدام برای ما فرقی نمی کند و در واقع سگ زرد برادر شغال است.

imam-jome-00232232

حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته به نتایج انتخابات آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا به خوبی نشان داد که رسانه های قدرتمند  و مطبوعات عریض و طویل آمریکا با نظرات مردم شان فاصله ی زیادی دارند.اولین نتیجه ی این انتخابات این است که اگر رسانه ها و مطبوعات مطالبات واقعی مردم کشورشان را دنبال نکنند، توسط مردم پس زده می شوند.

ابراهیمی افزود: ما نه از پیروزی ترامپ و نه از شکست کلینتون خوشحال نیستیم .در واقع سگ زرد برادر شغال است و برای ما فرقی نمی کند.زیرا در حال حاضر نیز کسی پیروز شده که رفتارهای نا متعارفی از وی سرزده و مشهور به بی بند و باری است.فقط ممکن است اینطور به نظر بیاید که ترامپ نادان تر است و پیچیده گی های رئیس جمهور قبلی را ندارد و شاید بشود بهتر با او مبارزه کرد.

وی تصریح کرد: این انتخابات برای آنهایی که مدام به گوش مردم می خوانند که باید به آمریکا تکیه کرد نیز حاوی پیام های روشنی است.برخی همواره ادعا می کنند که برای رفع مشکلات کشور باید به آمریکا تکیه کرد.این در حالی است که روند برگزاری مناظره های انتخاباتی و مطالب تکان دهنده ای که از زبان دو رقیب طرح شد و در نهایت ، انتخابی که صورت گرفت همگی نشان می دهد که آمریکا غرق در مشکلات عدیده ای است و مردم شان مجبور شدند فردی را انتخاب کنند که فاقد صلاحیت های سیاسی بوده و رفتارهای نامتعارف و ضداخلاقی زیادی از وی سرزده است.

 

خطیب جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به اظهارات اخیر رئیس جمهور در نمایشگاه مطبوعات زد و گفت: بعضی ها معنا و مفهوم آزادی را نمی دانند و فقط آن را در زبان به کار می برند.همین ها اگر مورد انتقاد قرار بگیرند آن را بر نمی تابند.این نشان می دهد که قائل به مفهوم کلی آزادی نیستند.

وی افزود: آزادی در چارچوب قانون اسلام تعریف دارد.مطبوعات و رسانه های ما در این چارچوب می توانند عزت ملی را پاس بدارند و معنویت و اعتماد به نفس را در میان جوانان ما تقویت کنند.این مهم نیاز به شناخت و درک صحیح از ابزار رسانه دارد ودولت ها می بایست برای پرورش و مدیریت جوانان انقلابی در این عرصه اقداماتی صورت می دادند که متاسفانه مشاهده نشد.

وی همچنین به تعریف ویژگی های رسانه ی انقلابی پرداخت و خاطرنشان کرد: دغدغه ی یک رسانه انقلابی بالابردن سطح معلومات جامعه و تبیین درست سبک زندگی اسلامی است.رسانه ای است که با مظاهر فرهنگ استعماری مانند اسراف ، تجمل گرایی و اشاعه ی فساد و فحشا مقابله کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی همچنین اصرار اتحادیه اروپا برای راه اندازی دفتر در تهران را سوال برانگیز دانست و تصریح کرد: در حالی که همه ی کشورهای اروپایی در کشور ما دفتر سفارت دارند ، اصرار برای راه اندازی دفتر اتحادیه اروپا در ایران ، تامل برانگیز است.چه توجیهی برای این کار وجود دارد و می خواهند کدام خلأ را با این دفتر پر کنند.

وی گفت: آنچه از سابقه ی اخیر این اتحادیه روشن است این بوده که آنها به دنبال به رسمیت شناساندن اسرائیل،مقابله با احکام دینی ما مانند قصاص و حمایت از فتنه گران هستند و راه اندازی این دفتر آنها را در رسیدن به این برنامه ها ، یاری می کند.

ابراهیمی تصریح کرد: توقع همه از دولت و مجلس این است که هرگز اجازه ی تأسیس چنین دخمه ای را در خاک این کشور ندهند.اگر چنین توقعی نادیده گرفته شود این بار مردم ما رفتاری متفاوت از آنچه در موضوع برجام که به تعبیر رهبر معظم انقلاب خسارت بار بود شاهد بودیم ، نشان خواهند داد و دیگر ساکت نخواهند نشست.

 

خطیب نماز جمعه ی آبادان در بخش آخر سخنان خود از سفر قریب الوقوع حسن روحانی به استان خوزستان خبرداد و در این باره گفت: قدم آقای رئیس جمهور بر چشم ما ؛ اما از وی می خواهیم بیاید و در کوچه پس کوچه های آبادان بگردد و وضعیت مردم این شهر را ببیند و به سوالات مردم در خصوص عدم تحقق وعده هایی که داده شد، پاسخ دهد.بیاید بیکاری جوانان را ببیند و بگوید برای اشتغال این قشر پر جمعیت در آبادان چه کرده است.

وی تصریح کرد: سه سال پیش در حضور رئیس جمهور در آبادان خواستار راه اندازی فاز دوم پالایشگاه خوزستان شدیم و ضرورت راه اندازی آن را برای رفع بیکاری شمار زیادی از جوانان این شهر توضیح دادیم اما عملاً هیچ اتفاقی نیفتاده است. شهرک های صنعتی هم وضعیت خوبی ندارد.در عوض مبنای شاغل بودن یک فرد را کار کردن یک ساعت در هفته تعریف کرده اند که به هیچ وجه منطقی و عاقلانه نیست.آقای روحانی قدم تان بر چشم اما بیایید به جای آمار ، برای مردم آبادان توضیح دهید که دولت تان چه قدمی برای رفع مشکل بیکاری جوانان این شهر برداشته است.

 

امام جمعه آبادان همچنین در سخنانی از نقش پر رنگ مردم آبادان در تکریم و میهمان نوازی زائران اربعین، قدردانی کرد.

نظرات بسته شده است.