تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۶:۳۹
کد مطلب : 70596
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان:

۱۳ محور حادثه خیز در استان شناسایی شده اند/در حال پیگیری طرح های راه سازی هستیم

احمد سیاحی گفت : ۱۳ محور حادثه خیز این استان شناسایی شده اند و با اختصاص اعتبار لازم نسبت به رفع مشکلات این محورهای ارتباطی اقدام می شود.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ،  احمد سیاحی  معاون امور عمرانی استاندار خوزستان در گفت و گو با اهواز نوین اظهار کرد: یکی از برنامه های بسیار مهمی که از سال گذشته تاکنون شروع شده ، طرح های راه سازی در استان است که به منظور افزایش سطح ایمنی راه ها برنامه ریزی شده است.

وی افزود : هدف از این طرح ، به دنبال ایمن کردن هر چه بیشتر مسیرهای درون و برون شهری استان هستیم در راستای این امر نگاه اول ما به مسیرهای پرتردد و حادثه خیز استان بوده که متاسفانه آمار بالای تصادفات و تلفات را در آنها شاهد هستیم.

سیاحی گفت: به همین منظور در مرحله اول ۱۳ محور حادثه خیز را در اولویت کاری این طرح قرار دادیم تا بتوانیم با اقدام به موقع شاهد کاهش امار تصادفات و تلفات در این محورها باشیم.

وی در خصوص برخی اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای ایمنی مسیرهای تردد استان عنوان کرد: از سری اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته می توان به خط کشی راهها، افزایش و نصب روشنایی مسیرها، نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی لازم هر مسیر و همچنین نصب و به کارگیری دوربین های هوشمند کنترل سرعت در محورها اشاره کرد.

سیاحی ادامه داد: استان خوزستان به علت داشتن راه های ترانزیتی، دارای رتبه اول در بحث حمل و نقل سنگین است که این امر پیگیری و کنترل جدی ایمنی محورهای برون شهری را می طلبد تا کمتر شاهد تلفات ناشی از حرکت اینگونه وسائل در استان باشیم.

وی گفت : درصدد هستیم که با تامین اعتبارات لازم از سوی دولت و حمایت های وزارتخانه مربوطه و به دنبال جلسات برگزار شده با وزیر راه و شهرسازی، امید می رود تا به روند نتیجه گیری از طرح های مذکور سرعت بیشتری داده تا بهره مندی از نتایج مطلوب این فعالیت ها، آمار تلفات جاده ای استان را کاهش دهیم.

سیاحی در ادامه تصریح کرد : شروع عملیات اجرایی احداث آزاد راه اندیمشک به اهواز، بهسازی و اصلاح محور سوسنگرد به چذابه و همچنین چهار خطه کردن محور رامهرمز به بهبهان از پروژه هایی است که هم توسط مسئولان استانی و هم به دلیل اهمیت آنها از سوی وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری جدی هستند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت : یکی از اقداماتی که در زمینه کنترل ایمنی راه ها انجام داده ایم، پیگیری مسئله راهداری مناسب ۱۴ هزار کیلومتر از آزادراه ها، بزرگراه ها و راه های برون شهری و روستایی استان است که در کنار مسئله راه سازی از اهمیت بالایی در راستای رسیدن به اهداف ارتقا ایمنی راهها برخوردار است.

 

منبع: رهیاب