تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۴:۱۷
کد مطلب : 31728
اختصاصی عصر آبادان /

۱۴ و ۱۵ خرداد ۹۳ ؛ روزهایی که امام(ره) وانقلابش در آبادان تنها ماندند! / ایام تعطیل تقویم، روزهایی برای گشت و گذار!

عصر آبادان: با این وجود به نظر می رسد مسئولان نظام در آبادان به مانند خیلی ها که در پی فرصتی چون ایام تعطیل برای خوشگذرانی و بهره بردن از دامان طبیعت و دریا و سایر تفریحات هستند،اهمییت این دو روز بزرگ و فراموش ناشدنی را از یاد بردند و کمترین توجهی به این دو رویداد انقلابی نداشتند.

به گزارش عصر آبادان  ؛ ۱۴و ۱۵ خرداد دو روز با اهمییت در تاریخ انقلاب اسلامی است.عروج ملکوتی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران و سالگرد رحلت آن حضرت در ۱۴ خرداد ۶۸ و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد در سال ۴۲  که از آن به عنوان منشأ و مبدأ  جنبش انقلابی مردم ایران و تحقق نظام اسلامی در سال ۵۷ یاد می شود ، ایام مهمی هستند که می توان آنها را شناسنامه انقلاب اسلامی دانست و  تعطیلی روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد در تقویم جمهوری اسلامی می تواند نفس اهمییت این روزها را برای ما بیشتر عیان سازد.

با این وجود به نظر می رسد مسئولان نظام در آبادان به مانند خیلی ها  که در پی فرصتی چون ایام تعطیل برای خوشگذرانی و بهره بردن از دامان طبیعت و دریا و سایر تفریحات هستند،اهمییت این دو روز بزرگ و فراموش ناشدنی را از یاد برده و کمترین توجهی به این دو رویداد انقلابی نداشتند.

متاسفانه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و گرامیداشت قیام خونین ۱۵ خرداد در شهر آبادان با بی اعتنایی مسئولان شهرستان همراه بود و به تحقیق می توان گفت تعداد مسئولان شرکت کننده در تنها برنامه برگزار شده به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد.

این در حالی است که طی  هفته اخیر ، برنامه ای تحت عنوان نکوداشت نمایندگان ادوارآبادان در مجلس شورای به همت فرمانداری و با تلاش شخص فرماندار برپا و از جمعیتی قابل توجه برای شرکت در این مراسم دعوت شد. تعداد مدعوین به حدی بود که ظرفیت سالن محل برگزاری مراسم خیلی زود تکمیل شد.

نکته اینجاست که درست دو روز پس از اجرای این برنامه ، یعنی ۱۴ خرداد هیچ خبری از حضور آن همه مسئول و مدیر و … نبود و حتی شهبازی، فرماندار ویژه و مسئول ستاد ارتحال! نیز دیده نمی شد.

اگر چه ستاد ارتحال حضرت امام(ره) از مدتها قبل برای چنین روزهایی تشکیل و اقداماتی جهت اعزام کاروان به حرم حضرت امام(ره) و… ترتیب داد اما آنچه رخ داد نشان می دهد مسئولان امر ضمن اینکه برنامه های محتوایی و آئینی چندانی برای این روز در نظر نگرفتند، خود نیز وقعی به شرکت در مراسماتی که به این مناسبات برگزار شد ننهادند تا تنها مراسم رسمی روز ۱۴ خرداد در حسینیه ثارالله آبادان با استقبال فوق العاده ضعیف مردم و مسئولان مواجه شود.

البته شهرداری آبادان که می توانست در فضاسازی و یادآوری اهمییت این روزهای تاریخی به مردم نقش مهمی ایفا کند نیز آرام وبی سر و صدا از کنار این وقایع گذشت تا این شائبه  که امور فرهنگی شهر به تصرف افراد زاویه دار با اندیشه های حضرت امام(ره)  در آمده اند، قوت بیشتری بگیرد.

خوب است مدیران محترم و مسئولان عزیز توجه داشته باشند که این دو روز را تعطیل نکرده اند که فقط دست خانواده را بگیریم و آنها را گردش و مسافرت ببریم (که البته انجام دادنش در شرایط عادی هیچ عیبی ندارد) بلکه زمانی برای شناساندن ابعاد شخصیتی حضرت امام(ره) و بررسی چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی و انتقال مطالب این حوادث مهم و سرنوشت ساز به نسل های بعدی است.

و این را هم بدانند که این مهم با حرف محقق نمی شود .ترویج فرهنگی انقلابی و دینی ، روحیه انقلابی و مدیریت  جهادی می طلبد، اندیشه پاک اسلامی و اعتقاد راسخ داشتن به راه و هدف امام(ره) می خواهد. همان چیزی که در روز ۱۴ و ۱۵ خرداد ۹۳ در آبادان دیده نشد!

به امید روزهایی که امام(ره) و سیره ی او دیگر بار در آبادان  تنها نمانند…!

 1. غفاری می‌گه:

  منویات گردانندگان و سبک و هدف گذاری سایت شما بسیار مشکوک و غیرقابل قبول است. علیرغم توصیه های مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم تشکیک و ناامیدی در دل مردم از انقلاب و مسوولان متاسفانه سایت شما با رویکردی تقابلی با آرا و اندیشه ها و دغدغه های رهبری عمل می کند! این برای بسیاری از متدینین جای سوال و این عدم شفافیت شما جای شبهه دارد.

 2. asad می‌گه:

  ای بابا اینا فقط بلدن کنسرت اجرا کنن.

 3. ........ می‌گه:

  اقا این مسئولین ابادانی همینن امدن برا …ـدن..

 4. ناشناس می‌گه:

  مایه تاسفه که حتی ..هم تشریف نداشتند.
  هیچ توجیهی ازاین بزرگوار مقبول نیست