تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۳:۰۹
کد مطلب : 68161

۱۶ تن موادغذایی فاسد در جنوب خوزستان معدوم شد

مدیرگروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:۱۶ تن و ۵۴۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شهرستان های تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان کشف و ضبط، و معدوم شد.

جعفر ربیحاوی روز یکشنبه افزود: این مقدار موادغذایی فاسد و غیرقابل مصرف شامل سوسیس، کالباس، خامه، انواع لبنیات، شیرینی و شکلات خارجی است که در سه ماه گذشته در شهرستان های آبادان، خرمشهر، ماهشهر، شادگان و هندیجان کشف و ضبط شده بود.

وی گفت: شماره تلفن ۲۴ ساعته سامانه ۱۴۹۰ دانشکده علوم پزشکی آبادان آماده دریافت شکایات شهروندان در مورد کیفیت مواد عرضه شده در فروشگاه عرضه مواد غذایی است.

ربیهاوی افزود: در سه ماه گذشته، به منظور کنترل کیفیت باکتریولوژیک آب آشامیدنی در شهرستان های تابعه این دانشکده، یک هزار و ۳۵ نمونه برداشت و در آزمایشگاه های کنترل کیفی آب آشامیدنی مورد آزمایش قرار گرفت و مشکلی خاصی در مورد کیفیت آب شرب مشاهده نشد.

مدیرگروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در این مدت ۳۶ هزار تست سنجش میزان کلر باقیمانده در آب شبکه های آب شرب شهری، روستایی، خصوصی و آب شیرین کن ها انجام شد.

وی افزود: نتایج مغایر با استانداردهای موجود، از طریق متولیان و مراجع قانونی پیگیری شده است.

بیش از یک میلیون نفر در شهرستان های آبادان، خرمشهر، شادگان، ماهشهر و هندیجان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می گیرند.

مرجع / ایرنا