تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۷:۴۳
کد مطلب : 76829
سرلشکر صفوی در اهواز:

۱۷سرویس اطلاعاتی عربی و غربی از تجزیه طلبان قومی در خوزستان حمایت می کنند/سیاسی کردن پدیده قومیت یکی از آسیب های گریبانگیر خوزستان است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: سیاسی کردن پدیده قومیت و قوم گرایی یکی از از آسیب هایی است که گریبان گیر این استان است گروه های معاند نظام الگوهای قوم گرایانه را در خوزستان ترویج و تبلیغ می کنند.

 

 

 

سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، در همایش امنیت پایدار خوزستان با بیان اینکه امنیت خوزستان یعنی امنیت ایران  اظهار داشت: استان خوزستان  پس از تهران دومین منطقه حیاتی ایران است امنیت پایدار خوزستان رابطه مستقیمی با امنیت ایران دارد.

وی  در ادامه با اشاره به چالشها و آسیب پذیری های استان خوزستان تاکید کرد: عدم توسعه متوازن استان به خاطر هشت سال دفاع مقدس در مقایسه با سایر استان های کشور باعث مهاجرت نخبگان استان و عدم رغبت سرمایه گذاری در خوزستان شده است.

صفوی با اشاره به مشکلات زیست محیطی که شرکت های بزرگ در استان ایجاد کرده اند گفت:پس آب های شرکت توسعه نیشکر به صورت بی رویه در مناطق مرزی می ریزد و تاکنون بالغ بر چندهزار هکتار از زمین های شمال خرمشهر را تخریب کرده است و مشکلات متعددی برای مردم منطقه به بار آورده است .

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به آسیب های سیاسی در خوزستان هم اشاره کرد و گفت: سیاسی کردن پدیده قومیت و قوم گرایی یکی از از آسیب هایی است که گریبان گیر این استان است گروه های معاند نظام  الگوهای قوم گرایانه را در خوزستان ترویج و تبلیغ می کنند.

وی ادامه داد: ۱۷ سرویس اطلاعاتی کشورهای عربی و غربی با هدف حمایت از گروهک های تجزیه طلب قومی و با ایجاد تفرقه بین مردم خوزستان فعالیت می کنند که یکی از چالش های اساسی استان محسوب می شود.

صفوی گفت: ناامنی در عراق و احتمال سر ریز شدن مسائل آن به استان خوزستان یکی دیگر از آسیب پذیری های سیاسی و امنیت خوزستان است.

 

  رهیاب نیوز