تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۵:۲۹:۳۴
کد مطلب : 18233
امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه:

بعضی از مخروبه های آبادان دل آدم را به درد می آورد / مسئولان به وظایف شان در قبال مردم عمل کنند

امام جمعه آبادان گفت: واقعاً بعضی از مناطق به اندازه ای مخروبه اند و مشکلات جدی دارند که آدم وقتی اینجور مناطق را می بیند دلش به درد می آید.

به گزارش عصر آبادان : حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه  آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مردم  دست به ظاهر مخملین و در واقع چدنی آمریکایی ها که حضرت آقا قبلاً اشاره فرمودند را دیدند و به همه چیز پی برده اند.لذا دولتمردان نیز به تبعیت از این ملت آگاه و هوشیار و به پشتوانه ی آنها از مواضع نظام به خوبی دفاع کنند تا دشمنان طمع نکنند.

وی اظهار داشت : سوالی که باید پرسید این است که  آمریکایی ها اساساً چقدر ما را قبول دارند؟ آنها که حتی به رئیس جمهور ما بی ادبی کرده  و می گویند به رئیس جمهور ایران اعتماد نداریم. این رئیس جمهور منتخب یک ملت و رئیس جمهور مکتبی این نظام و کشور است. آنها در واقع به ملت توهین می کنند.

خطیب نماز جمعه آبادان با اشاره به اینکه حضور باشکوه مردم در صحنه های انقلاب حاوی پیام های مختلفی است ، خاطر نشان کرد : یکی از پیام هایی که راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال داشت به مسئولان بر می گردد. پیامش این است که مسئولان باید قدر این مردم را بدانند و به مشکلات شان رسیدگی کنند.

وی افزود: در طول این ۳۵ سال کدام مقطع را سراغ دارید که لازم به حضور مردم بود و آنها نیامدند و یا کم آمدند و یا به وظیفه شان درست عمل نکردند؟  این مردم امتحان خود را به خوبی پس داده اند و مسئولان باید برای این ملت با همه توان کار کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی از سرکشی از مناطق محروم آبادان طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: در هفته ای که گذشت به همراه تنی چند از مسئولان به بعضی از مناطق آبادان سر زدیم . واقعاً بعضی از مناطق به اندازه ای مخروبه اند و مشکلات جدی دارند که  آدم وقتی اینجور مناطق را می بیند دلش به درد می آید.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: واقعیت این است که این مردم ، مومن،صبور و کم توقع اند و به عشق اهل بیت (ع) و نظام اسلامی و ولایت فقیه که در راس این نظام است حرفی نمی زنند .

وی اظهارداشت : بنده بخش عمده ای از این مشکلاتی که دیده شد را ناشی از مشکلات مالی نمی دانم و معتقدم با تدبیر و برنامه ریزی جدی می توان آنها را حل کرد.

امام جمعه آبادان با انتقاد از برخی کم کاری ها در سطح شهرستان افزود: دیده شده کوچه ای را حفاری کرده اند و ۵ تا ۶ ماه به حال خود رها کرده اند. نمی خواهم کسی را متهم کنم اما از کسی که مسئول است می پرسم اگر در خانه خودت هم چنین مشکلی بود باز هم بی تفاوت بودی؟ آیا چون آن منطقه محروم است باید بی توجهی شود؟

عضو شورای اداری آبادان در پایان یادآور شد: به زودی نشست جدی با حضور فرماندار که با برنامه است و نمایندگان محترم  در خصوص مشکلات آبادان برگزار خواهیم کرد تا برای حل گرفتاری های مردم چاره اندیشی شود.

 

 

  1. امیرعلی می‌گه:

    ای کاش چهار نفر مسئول اجرایی در خوزستان به اندازه نصف تلاش های امام جمعه ی محترم آبادان تلاش و همت بکار می بردند آنوقت خوزستان گلستان می شد.