تاریخ انتشار خبر: ۹ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۳:۰۶:۰۷
کد مطلب : 19316
امام جمعه آبادان:

ماموریت بعضی از روزنامه ها و سایت ها ماموریت خارج است/اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش نظام اقتصادی کشور است

شعار اعتدال شعار مقدسی است.نباید این شعار ابزار سوء استفاده قرار گیرد. رئیس جمهور محترم با این شعار به دنبال آرامش بر کشور است اما عده ای سعی در جلو بردن مقاصد غلط خود دارند. مثلاً با شعار اعتدال هر کسی را که امر به معروف و نهی از منکر کند خشونت طلب معرفی می کنند. لذا دولت نظارت خود را بیشتر کند و حداقل نگذارد زمینه تضعیف باورهای دینی فراهم شود. روزنامه های متدین نیز باید حواسشان را جمع کنند و بیشتر در این مقوله ها کار کنند.

عصر آبادان- حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری باید به مطالبه عمومی جامعه تبدیل شود و همه مردم به این مسئله برسند که آنچه که حضرت آقا می گویند به عنوان یک مسئله کارشناسی شده و از فیلترهای مختلف عبور کرده و در حقیقت نسخه شفابخش اقتصاد جامعه اسلامی است.چرا که دشمن نظام و استکبار جهانی با تمام قدرتش برای به زانو در اوردن   نظام جمهوری اسلامی ایران  خصوصاً در بعد اقتصادی به میدان آمد.

وی اظهار داشت : دشمن ، همه اعوان و انصار و ابزار و افکار و اندیشه ها را به میدان آورد تا بتواند از نظر اقتصادی نظام جمهوری اسلامی را تحت فشار و محاصره کامل اقتصادی و به تعبیر دیگری جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دهد و به مقاصد و اهداف خود برسد و نظام اسلامی ما را مجبور کند تا خواسته های غرب را بپذیرد.خواسته هایی که بر خلاف مصالح کشور و نظام و ملت ماست. این توطئه ها در طی سه سال اخیر ابعاد خود را بیشتر و بهتر نشان داده است.

وی افزود: در طول ۸ سال گذشته مقام معظم رهبری جهت گیری های نظام را در قالب نامگذاری سال های گذشته نشان دادند که عمدتاً بر پایه دغدغه های اقتصادی ایشان بنا نهاده شده بود.

امام جمعه آبادان خاطر نشان کرد: اما متاسفانه  آن باور و بصیرتی که باید مطالبات دقیق رهبر عزیزمان را تشخیص می داد و به میدان می آمد و با آینده نگری از ایجاد فضای اقتصادی امروز پیشگیری می کرد نزد مسئولان به وجود نیامد و سختی هایی که امروز به مردم تحمیل شده نتیجه ی عدم درک پیش بینی های حضرت آقا در دهه ی گذشته است.

وی گفت: اکنون که همه به این رسیده اند اگر چه فرصت های حیاتی را از دست دادیم اما باز هم لازم است در راستای سیاست هایی که رهبری معظم انقلاب در چارچوب اقتصاد مقاومتی تبیین کرده اند حرکت کنیم.

خطیب جمعه آبادان اظهار داشت: البته باید برای مردم توضیح داد که اقتصاد مقاومتی به چه معنایی است. زیرا برخی اشتباهاً اقتصاد مقاومتی را به ریاضت اقتصادی  تعبیر کرده و می گویند فشارها بر گرده مردم وارد شده و قرار است از طریق افزایش مالیات ها اقتصاد کشور جلو برود مانند آنچه در غرب تجربه شده بود. حال اینکه ابداً اینگونه نیست بلکه اقتصاد مقاومتی بطور کلی به معنای استفاده بهینه از ظرفیت های درونی ملت برای حذف وابستگی به خارج بوده واصرار مقام معظم رهبری بر اجرای دقیق آن به همین دلیل است.

ابراهیمی یادآور شد: در این برنامه بزرگ اقتصادی وابستگی کشور به نفت کاهش می یابد تا دشمن نتواند با ابزار تحریم نفتی اقتصاد ما را دچار چالش کند.برخی  از کشورهای آسیایی که رشد اقتصادی خوبی پیدا کردند نفتی ندارند که بفروشند اما در صنایع دیگر گام برداشتند و وابستگی خود را به غرب ازبین بردند. به همین جهت اگر اقتصاد آمریکا فروپاشد دچار مشکل نخواهند شد و ملت شان ضرر نخواهد کرد.

وی گفت: سه شاخصه مهم سیاست های تبیینی مقام معظم رهبری برای اقتصاد مقاومتی سه عنصر اساسی بومی سازی،علمی شدن و اسلامی کردن اقتصاد کشور است. مسئولان نیز باید وارد میدان شوند. البته آنها نباید شعاری عمل کرده و عملکردشان را در زمینه اقتصاد مقاومتی در قالب یک بنر و برنامه های سطحی خلاصه کنند بلکه باید میدانی،کاربردی  و همه جانبه و هدفمند وارد شوند تا آثار مطلوب آن به زودی برای مردم عزیزمان مشخص شود.

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهم توهین به مقدسات و ارزش های دینی در برخی رسانه ها  اشاره و تصریح کرد: متاسفانه این روزها در برخی از روزنامه ها نسبت به بعضی از مسایل دینی جسارت می شود.این خیلی نگران کننده است. این که در روزنامه ای که مدت زمان کمی از انتشار آن می گذرد قانون الهی قصاص توسط یک عضو جبهه منحله ملی غیر انسانی خوانده می شود.قصاصی که از آیات شریف الهی و حکم آسمانی است را در نظام جمهوری اسلامی و تحت مجوزات وزارت ارشاد یک دولت اسلامی ، غیر انسانی می دانند و یک امر مسلم دینی را اینگونه به سخریه می گیرند.این به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

وی خاطر نشان کرد: البته فقط این یک مورد نیست. بلکه اخباری داریم مبنی بر اینکه در بخشی از این نشریه ها فرقه ضاله بهائیت به عنوان یک اقلیت دینی در کشور معرفی می شود.بعضی مواقع حرف هایی زده ایم که به برخی ها بر می خورد. اگر قبلاً گفته ایم کسانی که در رأس وزارت ارشاد قرار می گیرند باید فهم دین داشته باشند به دلیل همین موضوعات است.

این استاد حوزه ودانشگاه در ادامه افزود: یا اینکه فیلمی ساخته شد که مقدسات و مسلّمات حادثه عاشورا را زیر سوال می برندو بعد هم می گویند تصویر حضرت ابالفضل (ع) را می توان به طریق هایی نورانی کرد اما نمی گویند تکلیف محتوای فیلم و تحریف این واقعه عظیم چه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی تصریح کرد: شعار اعتدال شعار مقدسی است.نباید این شعار ابزار سوء استفاده قرار گیرد. رئیس جمهور محترم با این شعار به دنبال آرامش بر کشور است اما عده ای سعی در جلو بردن مقاصد غلط خود دارند. مثلاً با شعار اعتدال هر کسی را که امر به معروف و نهی از منکر کند خشونت طلب معرفی می کنند. لذا دولت نظارت خود را بیشتر کند  و حداقل نگذارد زمینه تضعیف باورهای دینی فراهم شود. روزنامه های متدین نیز باید حواسشان را جمع کنند و بیشتر در این مقوله ها کار کنند.

وی در ادامه با ابراز نگرانی از محتوای برخی سایت ها و روزنامه ها گفت: بخشی از روزنامه ها و سایت ها  را که نگاه می اندازیم گویا ماموریت شان ، ماموریت  خارج است واز بیرون خط می گیرند و به ارزش ها و مقدسات حمله کرده و فضای کشور و شهر ها را یک فضای تلخ ، سیاه ، تنگ و خشونت بار و خودشان را منادی حقوق مردم معرفی می کنند. روشن است که اینگونه نیست.بلکه اسلام دین رأفت،عاطفه،صله رحم و شادی و خدمت کردن و البته دین مبارزه با کج روی و گناه و پلیدی هاست.چون گناه که بیاید مانند آتشی است که به جان همه می افتد و مانند ویروسی است که سلامت همه جامعه را به خطر می اندازد.

امام جمعه آبادان با طرح پرسشی از مدیران اینگونه  سایت ها و روزنامه ها گفت : سوالی که از مدیران آنها می پرسیم این است که  آیا واقعا  شما در سایت ها و روزنامه هایتان حتی نباید یک کلمه در راستای تبیین ارزش های دینی بیاورید و وظیفه ای ندارید؟

وی در پایان اظهار داشت : باید مواظب بود که دل خانواده های شهدا را نیازاریم.شهدای ما برای این رفتند که  ارزش های دینی و انقلابی از بین نرود و باید جلوی تعرض به ارزش های دینی گرفته شود.