تاریخ انتشار خبر: ۸ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۹:۵۳
کد مطلب : 30715

۲۰شهردار اصفهانی از سدکارون۳بازدید کردند/آیا مدیران استان همجوار کارون۳ را احیاء می کنند؟

۲۰ تن از شهرداران استان اصفهان با هدف آشنایی با روند تولید انرژی در سدها و پتانسیل گردشگری این حوزه، از سد و نیروگاه کارون ۳ بازدید کردند.

به گزارش رهیاب نیوز ، ۲۰ تن از شهرداران استان اصفهان با هدف آشنایی با روند تولید انرژی در سدها و پتانسیل گردشگری این حوزه، از سد و نیروگاه کارون ۳ بازدید کردند.
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “سید حسن شفعتی” شهردار خوانسار در حاشیه این بازدید، ضمن عظیم شمردن سد و نیروگاه کارون ۳ گفت: مهندسان ایرانی سخن (ما می توانیم) حضرت امام را در ساختار سد و نیروگاه و همچنین ساخت پل های زیر قوسی کارون ۳ به عینه به منصه ظهور رسانده اند.
وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به در اختیار داشتن دانش سد سازی در کشور بتوانیم گام های بلند تری در راستای برنامه های عمرانی کشور برداریم و از طرفی هم زمینه ایجاد اشتغال و بهره وری را در سطح کشور فراهم کنیم.
“رضا نقدی” شهردار شهرستان آران و بیدگل نیز با اشاره به اینکه امروزه در دنیا هیچ بحثی با اهمیت تر از بحث آب وجود ندارد، اظهار کرد: ما باید قدر رودخانه های کشور و از جمله رودخانه و دریاچه عظیم کارون۳ که ظرفیت آن ۳ میلیارد متر مکعب آب زلال، پاک و شیرین است را بدانیم و آن را برای نسل های آینده حفظ کنیم.
شهردار آران و بیدگل گفت: اطلاعاتی که ما در این بازدید در مورد صنعت سد سازی و نحوه تولید انرژی کسب کردیم، آنقدر وسیع و ارزنده است که هرگز نمی توان آنها را در قالب کتاب و نشریه خواند.
وی افزود: می بایست دستاوردهای غرورآفرین صنعت سد سازی در ساختگاه سد و نیروگاه کارون ۳ و نیز پل های بزرگ زیر قوسی آن که دست پرورده فرزندان این مرز و بوم است، اطلاع رسانی شود تا هموطنانمان با دیدن آنها بیش از پیش احساس خودباوری نموده و به ایرانی بودن خود افتخار کنند.
۲۰ تن از شهرداران شهرهای استان اصفهان در سفر یک روزه، طی مدت ۳ ساعت از سد و نیروگاه کارون ۳ بازدید کردند.