تاریخ انتشار خبر: ۵ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۷:۰۹
کد مطلب : 51410

۲۰۰۰ نفر، نفسشان گرفته است ولی همه می گویند خبری نیست!

امیدواریم مسئولین استانی و کشوری نفس مردم استان را لااقل از آنها نگیرند و به جای سرپوش گذاشتن به این معضل تنفسی این موضوع را حل کنند هنوز خیلی حرف برای نوشتن هست ولی نفس یاری نمی کند انگار باز هوا بارانی است!

 

به گزارش  عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز مسئولینی که به نحوی سرو کارشان با سلامت مردم خوزستان است می خواهند هر جور شده است تنگی نفس مردم در این روزها را نادیده بگیرند و از درز اخبار آن به بیرون و اظهار نظر در خصوص آن خود داری کنند گویا مسئولان در حوزه سلامت از اینکه مردم وقت و بی وقت به بیمارستان ها مراجعه کنند بدشان نمی آید تا چرخ زندگی شان با تزریق سرم و سوزن و…بگذرد.

مسئولین استانی که سال قبل با مسمومیت ۲۰ هزار نفری مردم هم زمان با اولین بارش های پاییزی روبرو شدند و نتوانستند تا امروز جواب درستی به مردم بدهند امسال گویا با همتی جهادی! دنبال سرپوش گذاشتن بر این موضوع هستند البته دولتی ها وبچه های بالا در این موضوع کم مقصرنیستند آنها که خوزستانی ها را هیچ حساب کردند و از این کنار این قضیه بی تفاوت گذشتند از رئیس جمهور تا وزیر بهداشت و رئیس محیط زیست  بگیرید گویا آقایان فقط  بلدند خرج دیگران لبخندشان را تقدیم غربی ها کنند نه خرج هزاران خوزستانی روی تخت بیمارستان!

 لاهیجان زاده مدیر کل محیط زیست خوزستان در این خصوص گفته است”تمهیدات لازم جهت پیش‌گیری از مشکلات تنفسی اولین باران‌های پاییزی در خوزستان فراهم است” وی از جلساتی خبر داده که قبل از اولین بارش پاییزی در استان تشکیل شده است و در نهایت به مردم توصیه می کند در معرض باران قرار نگیرند ولی ظاهرا این تمهیدات سودی نداشته چون نفس ها این روزها به شماره افتاده است.

دکتر ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  که باید جوابگوی این مسئله باشد این روزها از او زیاد خبری نیست وی به جای پاسخگویی در این موضوع مشغول شرکت در انتخابات انجمن ریه ایران است و به سلامتی عضو هیئت مدیره آن هم شده است!اقای دکتر  لطفا فکر ریه مردم خوزستان باشید.

سراغ عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان رفتیم تا در خصوص احتمال تکرار نفس تنگی در استان بپرسیم وی اظهار داشت: “من خبر ندارم و در جریان این موضوع نیستم” اقای استاندار اگر شما نمی دانید چه کسی باید در جریان باشد این حق مردم است نفس داشته باشند یا فقط تردد خودروهای پلاک اورند در استان کفایت می کند؟!

این روزها کم نیستند کسانی که نفسشان یاری شان نمی کند برای همین راهی بیمارستان ها شده اند ولی آمار درستی تا امروز مسئولین  نداده اند فقط امرور شکرخدا موسوی در تذکری شفاهی در مجلس گفت: هفته گذشته که اکثر نقاط کشور برفی و بارانی بود در استان خوزستان هجوم ریزگردها توان مردم را برید و بیش از ۲۰۰۰ نفر از مردم اهواز به دلیل بیماری تنفسی به بیمارستان‌ها مراجعه کرده و برخی بستری شدند که درخواست می‌کنیم دولت هرچه سریع‌تر برای این معضل تصمیم‌گیری کند چرا که خوزستان ۵ میلیون جمعیت دارد.

امیدواریم مسئولین استانی و کشوری نفس مردم استان  را لااقل از آنها نگیرند و به جای سرپوش گذاشتن به این معضل تنفسی این مشکل را حل کنند هنوز خیلی حرف برای نوشتن هست ولی نفس یاری نمی کند انگار باز هوا بارانی است!

کلمات کلیــدی : ,