تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۲:۳۰
کد مطلب : 37711
گزارش /

۵ سال بعد از وعده بیمارستان دار شدن اروندکنار…/ آرزوی اروندکناری ها همچنان خاک می خورد!

عصر آبادان: بیش از پنج سال از وعده مسئولان برای ساخت بیمارستانی در شهر اروند کنار می گذرد اما …

arvand-kenar2

به گزارش عصر آبادان ، یکی از مطالبات جدی مردم اروندکنار راه‌اندازی بیمارستان در این شهر است که با پیگیری‌های صورت گرفته در دولت نهم این خواسته بحق تحقق یافت .این مطلبی بود که  توسط مدیر وقت شبکه بهداشت و درمان آبادان در ۱۲ مرداد ۸۸ در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها مطرح کرد. با این حال امروز ۵ سال از آن مصاحبه می گذرد وهنوز اروندکنار ، بیمارستانی به خود ندید.

نزدیکترین بیمارستان با اروند کنار در فاصله ۴۵ کیلومتری این شهر است و همین مشکل اصلی حوزه سلامت در این شهر محسوب می شود. شهری که اکنون تنها یک مرکز خدمات درمانی دارد.مرکزی که به هیچ وجه پاسخگوی نیاز مردم نیست.

arvand-kenar1

اروندکناری ها یکی از نیازهای اساسی خود را تکمیل این بیمارستان می دانند. یک خانم اروندکناری از سختی مراجعه مردم اروندکنار به بیمارستان در شرایط اورژانسی می گوید : حدود ساعت ۳ شب مادرم دچار عارضه قلبی گردید با تماس با فامیل هایمان وبا کلی راز و نیازف مسیر طولانی ۴۵ کیلومتری را تا رسیدن به بیمارستان ۸ شهریور شطیط در حومه آبادان ، طی کردیم . در حالی که با هزار بیم امید رسیدیم ولی اگر بیمارستان در نزدکی بود ، مشکلات مراجعه به بیمارستان و سختی راه دور را نداشتیم.

اما علی دیگر شهروندی است که از وقوع تصادفات در جاده اروندکنار می گوید : آسیب دیدگان حوادث اگر به سرعت به اورژانس منتقل نشوند با احتمال مرگ روبه رو می شوند واین اتفاق تلخ بارها تجربه شده است.

در این رابطه نظر مهندس ساکی بخشدار اروندکنار را جویا شدیم. وی گفت : کار فرمای این پروژه دانشکده علوم پزشکی اهواز است که با ید پاسخگو این مسئله باید باشد.

پورنصاری رئیس شورای شهر اروندکنار نیز در این رابطه به خبرنگار ما می گوید :هزینه های زیادی برای ساخت بیمارستان صرف شده است . اما متاسفانه اکنون ساختمان در حال از بین رفتن است. اطلاع دارم نمایندگان پیگیری لازم را انجام دادند ولی تاکنون نتیجه خاصی را نداشته است.زیرا برای بهره برداری از بیمارستان نیاز به پنجاه میلیارد ریال اعتبار می باشد.

این عضو شورای شهر با اشاره به مشکلات مردم اروندکنار در حوزه سلامت افزود : حدود ۹۰ درصد مردم اروندکنار دارای دفترچه تامین اجتماعی هستند اما هیچ مرکز درمان تامین اجتماعی در شهر اروندکنار موجود نیست و تنها یک مرکز خدمات درمانی در کل شهر وجود دارد که فاقد امکانات لازم درمانی است.

وی خواستار توسعه و تجهیز درمانگاه اروندکنار به عنوان راه حل ضروری جهت کاهش مشکلات درمانی مردم اروندکنار شد.

arvand-kenar3

گفتنی است عملیات اصلی ساخت بیمارستان از سال ۸۶ آغاز که در سال ۸۸ به دلیل کمبود اعتبار ، متوقف شد.  بیمارستان اروندکنار در سه فاز مورد احداث قرار گرفته است که تاکنون دو فاز آن به اتمام رسیده است. طبق برنامه ریزی ها می بایست فاز سوم احداث این بیمارستان که شامل احداث محوطه بیرونی می شد نیز با توجه به قرار گرفتن در پروژه‌های مهر ماندگار تا پایان دولت دهم اجرا و روند احداث این بیمارستان به پایان می رسید که تاکنون عملیاتی نشده است.

 

گزارش : احمد ربیعی/عصر آبادان

  1. علی می‌گه:

    همین بیمارستان نیمه تمام رادر لیست پروژه های اخرین سفر احمدی نژاد به خوزستان گذاشته بودندو اصرار داشتند که صوری افتتاح کنند . ولی با مخالفت جدی نمایندگان مواجه شدند .وگر نه همین الان با بیمارستان نیمه کاره و افتتاح شده دولت دهم روبرو بودیم !

  2. عارف می‌گه:

    نظر بنده چرا حذف شد؟؟؟؟؟؟

  3. حسین نصاری می‌گه:

    سلام مشکل حوزه بهداشت زیاد است در خود آبادان زیاده دیگه چه برسه به اروندکنار