تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۸:۳۲:۱۸
کد مطلب : 21003

۳ استراتژی صندوق مهر امام رضا (ع) در سال آینده

مدیر عامل صندوق مهر امام رضا(ع) با تشریح ۳ استراتژی این مجموعه برای سال آینده گفت: در شرایط کنونی که اقتصاد مقاومتی اولویت اصلی نظام است، ساماندهی تولید داخلی با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط می‌تواند زمینه‌ساز تحقق این مهم باشد.

عصر آبادان – به نقل از روابط عمومی صندوق مهر امام رضا(ع)،‌ مدیرعامل صندوق مهرامام رضا(ع) در گردهمایی آموزشی- توجیهی مدیران ستادی و استانی به تشریح رویکرد و استراتژی صندوق در سال آتی در عرصه رونق تولید و کسب و کار داخلی پرداخت.

اصغر نوراله‌زاده با تبیین بخش اول برنامه‌های صندوق در ایجاد بازار و توسعه نمایندگی های فروش برندهای داخلی گفت: در مرحله اول صندوق با نگاه به بازار، به شناسایی کسب و کارها و برندهایی که امکان توسعه نمایندگی‌های آنها در استان‌های مختلف وجود داشته باشد، می‌پردازد.

وی از پرداخت تسهیلات خرید کالا و صدور کارت های اعتباری خرید، به عنوان استراتژی دوم صندوق نام برد و افزود: صندوق مهرامام رضا(ع) با این کار علاوه بر افزایش فروش تولیدکنندگان به افزایش قدرت خرید مردم نیز کمک می‌کند.

نوراله‌زاده در ادامه، ساماندهی تولید انبوه از محیط های کوچک و خانگی را سومین استراتژی به منظور پیشبرد برنامه‌های اشتغال‌زایی صندوق عنوان کرد.

وی در خصوص کیفیت محصولات تولیدی با این شیوه گفت: ایجاد فضای رقابتی موجب افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده این محصولات نسبت به محصولات مشابه خارجی خواهد شد.

مدیرعامل صندوق مهرامام رضا(ع) همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: در شرایط کنونی که اقتصاد مقاومتی اولویت اصلی نظام است، ساماندهی تولید داخلی با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط می‌تواند زمینه‌ساز تحقق این مهم باشد.

نوراله‌زاده در پایان به نقش موثر برنامه‌های آموزشی در طراحی و پیاده سازی استراتژی‌های صندوق اشاره کرد و از تشکیل کمیته آموزش برای ساماندهی این امر خبر داد.