تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۹:۱۳
کد مطلب : 67456
در علی‌آباد کتول؛

۳ پلیس قلابی به خانه یک زن دستبرد زدند

سه دزد حرفه‌ای در نقش پلیس به خانه زنی در علی‌آباد کتول رفتند و به سرقت دست زدند.

به نقل از ایران، شکراللـه درچین جانشین فرمانده پلیس علی‌آبادکتول اظهار کرد: چند روز پیش زنی ۲۶ ساله که در یکی از روستاهای علی‌آبادکتول زندگی می‌کند به پلیس مراجعه و با طرح شکایتی ادعا کرد دو مرد از خانه‌اش سرقت کرده‌اند. وی ادامه داد: این زن در اظهاراتش بیان کرد که دو ناشناس که یکی از آنها لباس نظامی بر تن داشت با ارائه حکم ورود به خانه مقداری پول و مدارک شناسایی را با خود برده است.
این زن به پلیس گفت که دو مرد با یک خودرو در مقابل خانه وی حاضر شدند و همزمان با خروج از خانه با او تماس گرفته و برای عودت مدارک از این زن تقاضای پول کردند.
درچین بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، تیمی ویژه از مأموران پلیس، شناسایی و دستگیری دو دزد مأمورنما را در دستور کار خود قرار دادند. وی اضافه کرد: پس از سه روز فعالیت اطلاعاتی و پلیسی شبانه‎روزی سرانجام مأموران موفق شدند یکی از دزدان را شناسایی کنند و وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.
جانشین فرمانده پلیس علی‌آبادکتول تصریح کرد: در تحقیقات نخست مشخص شد وی سابقه‌دار است که در تحقیقات تکمیلی به جرم خود همراه دو دوستش اعتراف کرد.
درچین گفت: این مرد در اظهاراتش تأکید کرد چند روز پیش دو دوستش به وی مراجعه کرده و نقشه اجرای این جرم را طراحی کرده و به وی پیشنهاد داده‌اند و مقرر شده که یکی از آنها طعمه را شناسایی کرده و دو همدست دیگر اجرای نقشه را بر عهده بگیرند.
وی اضافه کرد: پس از اعتراف این دزد و ارائه مشخصات همدستانش به پلیس، دو مأمورنمای دیگر شناسایی و در یک عملیات هماهنگ پلیسی دستگیر شدند و به تبهکاری‌هایشان اعتراف کردند.