تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۳:۴۰
کد مطلب : 60046
نماینده مردم آبادان در مجلس:

۳۰ درصد از جمعیت آبادان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: ۳۰ درصد از جمعیت آبادان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند.

خبرگزاری فارس: 30 درصد از جمعیت آبادان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند

به گزارش  عصر آبادان، سید حسین دهدشتی عصر امروز در دومین روز از همایش سراسری بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل با بیان اینکه زمانی آبادان سمبل فرهنگ کار در کشور بود، اظهار کرد: آبادان پیش از جنگ تحمیلی با جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر بالاترین جمعیت را در سطح استان خوزستان داشت، از این رو تعداد نمایندگان این شهر سه نفر بوده و است.

وی اضافه کرد: به دلیل وجود پالایشگاه، صنایع پتروشیمی و فعالیت‌‌های تجاری، صید و صیادی و کشاورزی در آبادان، این شهر پذیرای اقوام مختلف اعم از کرد، لر، آذری، فارس و عرب و حتی اقلیت‌های مذهبی بود که با آرامش در کنار یکدیگر زندگی  و کار می‌کردند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۷۰۰ حسینیه و مسجد در آبادان و همجواری کلیسا و مسجد با یکدیگر، تصریح کرد: از سال‌های دور موضوع گفتگوی تمدن‌ها در این شهر حاکم بوده است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه جمعیت فعلی آبادان پس از گذشت ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی، ۳۰۰ هزار نفر است، یادآور شد: ۳۰ درصد از جمعیت فعلی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند که این نشان از عملکرد ضعف عملکردی ما دارد.

دهدشتی با بیان اینکه اشتغال دغدغه همگان است، عنوان داشت: آمارهای غلطی که در طی سال‌های گذشته ارائه شده، ما را به این کشانده است.

وی متذکر شد: با تغییر فرهنگ کار و توانمندسازی مهارتی افراد جویای کار، می‌توان تحول خوبی را در زمینه رفع بیکاری ایجاد کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته پژوهش، عنوان داشت: باید در کنار آموزش در حوزه پژوهش و تحقیقات نیز ورود کنیم و فرهنگ کار را در جامعه جا بیندازیم.

این نماینده مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی با مجلس بتوانیم کارهای ارزشمندی را برای توسعه اشتغال و رفع بیکاری به انجام برسانیم.

منبع: فارس