تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۷:۴۵
کد مطلب : 44653
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان:

۴۰ ویژه‌برنامه هفته دفاع مقدس در آبادان برگزار می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان از برنامه‌ریزی برای اجرای ۴۰ ویژه‌برنامه در هفته دولت و پنج مهر سالروز شکست حصر آبادان در این شهر خبر داد.

به گزارش عصر آبادان، عادل عساکره امشب در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری آیین هفته دفاع مقدس و سالگرد شکست حصر آبادان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان با بیان اینکه اهمیت دفاع مقدس بر هیچکس پوشیده نیست، اظهار کرد: دفاع مقدس هویت و ارزش ماست که می‌تواند زمینه خوبی برای پیشرفت کشور در مقابله با دشمن و تحریم‌های آنها باشد.

وی از ایثار، جانفشانی، اخلاص و مقاومت به عنوان دروس قابل دریافت از موضوع دفاع مقدس نام برد و افزود: امروزه مقاومت مهمترین بحث در میان همه کشورها از جمله سوریه و فلسطین است، این ادبیات از نظام جمهوری اسلامی به ویژه در طول هشت سال دفاع مقدس فرا گرفته شده که به حق نیز این راهبرد، جواب داده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان تصریح کرد: کسی باور نداشت که مردم در نوار باریکه غزه با آن امکانات محدود و ناچیز در مدت ۵۰ روز در مقابل صهیونیست‌ها که جزء ارتش‌های سوم و چهارم دنیا قرار دارند، مقاومت کنند و پیروز میدان باشند.

عساکره بیان کرد: به نظر می‌رسد در زمان حاضر به آن راهکارها و ادبیاتی که در هشت سال دفاع مقدس داشتیم، نیاز داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل پنج کمیته فرهنگی، روابط عمومی، ایثارگران، نظامی و انتظامی و پشتیبانی برای انجام هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی برای اجرای مناسب و بهینه برنامه‌های هفته دفاع مقدس و پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان در این شهر خبر داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان با اشاره به وجود رسانه‌های مختلف اعم از خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صدا و سیما در سطح شهر آبادان یادآور شد: همراهی و همکاری همه جانبه اصحاب رسانه در شهرستان را برای پوشش اخبار برنامه‌های خاص این ایام و معرفی جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های مردم آبادان به ویژه در مقاومت ۴۵ روزه را طلب می‌کنیم.

عساکره از رژه نیروهای مسلح با محوریت ارتش، غبارروبی گلزار شهدا، برپایی نمایشگاه‌های مختلف با موضوع دفاع مقدس، شب شعر و … به عنوان مهمترین ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در آبادان نام برد.

وی در ادامه با تاکید بر کیفی بودن برنامه‌های خاص این ایام گفت: به منظور اجرای مناسب برنامه‌های خاص هفته دفاع مقدس نیاز به حمایت‌های مالی و همراهی دستگاه‌های اجرایی شهر داریم.
منبع: فارس