تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۶:۲۳
کد مطلب : 38806

۵ نکته قبل از خرید گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند انواع مختلف و گوناگونی دارند. مدل های متفاوت این محصولات از امکانات متفاوتی برخوردار هستند که هر کدام از آنها با داشتن امکانات بیشتر ویژگی ها و مزیت های بیشتری دارند. تعداد گوشی های هوشمندی که روزانه تولید می شوند در حال افزایش است بنابراین باید قبل از اینکه گوشی هوشمند مورد علاقه تان را بخرید با اصطلاحات مختلفی که امکانات گوشی هوشمند را نشان می دهد آشنا شوید.

 گوشی های هوشمند هر کدام به نسبت برند و امکانات قیمت های مختلفی دارند اغلب مصرف کنندگان با توجه به نیاز خود سعی میکنند این محصولات را تهیه کنند بنابراین بهتر است که قبل از خرید با اصطلاحاتی که برای ویژگی های مختلف گوشی هوشمند به کار میروید آشنا شوید و به چند نکته ی مهم توجه کنید.

۱- مگا پیکسل

مگا پیکسل واحد اندازه گیری است در اصل هر چقدر که مگا پیکسل یک دوربین بیشتر باشد رزولوشن آن نیز بیش تر است و دوربین کیفیت بالاتری دارد و عکس های با کیفیت تری خواهد گرفت. اغلب در سیستم عامل های اندروید دوربین های مختلفی مثل ۸ مگا پیکسلی استفاده می شود.

۲- پردازنده

پردازنده در اصل میزان سرعت عمل و عملکرد متفاوت هر گوشی هوشمند را نشان میدهد. هر چقدر که پردازنده سرعت عمل بالاتری داشته باشد گوشی هوشمند با سرعت بالاتری کار میکند. پردازنده ها نقش مهمی را در گوشی های هوشمند دارند هر چقدر که سرعت آنها بالاتر باشد سرعت عمل گوشی هوشمند نیز بالاتر خواهد بود.

۳- اپلیکیشن ها

اپها همان برنامه های کاربردی هستند که در انواع مختلفی تولید میشوند و هر کدام از آنها امکانات متفاوتی را در اختیار کاربران قرار میدهند. مثلا یکسری از اپها برای چک کردن ایمیل مورد استفاده قرار میگیرند و یا برخی از آنها برای دسترسی به اینترنت استفاده می شوند. اغلب این اپها روی گوشی هوشمند نصب می شوند و می توان آنها را ارتقا داد.

۴- حافظه گوشی هوشمند

حافظه گوشی های هوشمند متفاوت است اغلب می توان از یک Memory برای افزایش میزان حافظه گوشی هوشمند استفاده کرد. اگر برنامه ها و تصاویر و موسیقی زیادی در گوشی هوشمند خود دارید می توانید با استفاده از Memory با حافظه بالاتر حجم بیشتری از برنامه های مختلف را در گوشی خود داشته باشید.

۵- اینچ و صفحه نمایش

بانکی نوشت: صفحه نمایش های گوشی هوشمند اندازه های متفاوت و مختلفی دارند و از واحد اینچ برای اندازه گیری آنها استفاده می شود هر چقدر که صفحه نمایش بزرگتر باشد گوشی هوشمند اندازه بزرگتری خواهد داشت. مثلا گوشی های ۴ یا ۵ اینچی جزء صفحه نمایش های متوسط هستند که از این مقدار بالاتر فبلت نامیده می شوند.