تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۸:۴۳
کد مطلب : 47223
مدیرعامل شرکت گاز خوزستان:

۵۰ درصد از شهر آبادان تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارد

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان گفت: در زمان حاضر بیش از ۵۰ درصد از شهر آبادان تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارد.

 
 

 

خبرگزاری فارس: 50 درصد از شهر آبادان تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارد
    •  
 

به گزارش  عصر آبادان، سید ناصر حسینی‌نژاد صبح امروز در جلسه هماهنگی بررسی روند اجرای طرح گازرسانی به شهرستان آبادان و مشکلات احتمالی و ارائه راهکارهای رفع مشکلات و سرعت بخشی بر روند انجام کارها در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: در زمان حاضر ۲۰ هزار آبادانی جزو مشترکان ما هستند که البته هنوز ظرفیت‌های خالی زیادی در این میان وجود دارد و امید می‌رود تا با توجه به هزینه‌های زیادی که صرف توزیع و نصب انشعابات شده، شهروندان اقدام به دریافت اشتراک گاز کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در بخش روستایی کارکردها بیشتر بوده است، افزود: اکنون پروژه‌ای را برای تنگه‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم که در حال انجام آن هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان ادامه داد: اگر زمینی را که شهرسازی برای تحویلش به ما برای ایجاد ایستگاه تحت فشار در ابتدای روستای خضر توافق کرده به ما تحویل دهد، این پروژه را نیز از مسیری که تعداد زیادی از روستاها را از نعمت گاز بهره‌مند می‌کند، اجرا می‌کنیم.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: برای اجرای پروژه‌ها در سطح شهر نیاز به حفاری وجود دارد اما باید تقویم نوار حفاری مشخص و مجوزها نیز توسط شهرداری صادر شود.بر اساس توافقات صورت گرفته، شهرداری آبادان مسئولیت آسفالت کردن نوارهای حفاری را بر عهده دارد و تسریع در اجرای کارها توسط شرکت گاز انجام می‌شود.

این مدیرعامل در خصوص گازکشی منطقه دهکده بریم ادامه داد: خوشبختانه این هماهنگی هفته گذشته انجام و یک قطعه زمین برای ایجاد ایستگاه اختصاص داده شد و هم‌اکنون در حال تهیه یک بسته پیمانی برای ایجاد شبکه گاز در دهکده بریم هستیم.

حسینی‌نژاد گفت: از سال‌های گذشته پروژه‌های زیادی را برای شهرستان آبادان تعریف کردیم که بخشی از آنان نیز تکمیل شده‌اند اما به دلایلی از جمله اجرای پروژه فاضلاب در این شهر و تداخلی که با انجام پروژه‌هایی که ما از قبل در مناطق کوی کارگر، سیکلین و سلیج غربی انجام داده‌ایم سبب وارد آمدن خسارت زیادی به تاسیسات گاز شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان افزود: برای رفع این مشکل، در یک هماهنگی با مسئولان آبفا مقرر شد تا اجرای شبکه‌گذاری گاز در مناطقی همچون امیرآباد، فیه، بخش‌هایی از ذوالفقاری و سلیچ شرقی پس از تکمیل پروژه فاضلاب اجرایی شود. برای انجام کارهایمان نیز یک مجموعه پیمانی را آماده کرده تا در صورت اعلام آبفا مبنی بر اتمام  کار، پروژه را به سرعت اجرایی کنیم.

وی در پایان با اشاره به وجود حدود ۷۵۰ هزار مشترک گاز در سطح استان تصریح کرد: به طور قطع حفاظت، تعمیرات و نگهداری تجهیزات و تاسیسات گاز به طور مستمر توسط بخش بهره‌برداری شرکت گاز موارد کنترل می‌شود و چنانچه موردی وجود داشته باشد مشترکان می‌توانند مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۹۴ برای پیگیری و رفع اطلاع دهند.

 منبع: فارس